15 Temmuz sonrası FETÖ’cülerin el konulan özel uçaklarını AKP’liler kapıştı

admin | 12 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP’li Haluk Pekşen, “Darbe girişiminden sonra el konulan özel uçaklar bir an önce satılarak hazineye gelir olarak kaydedilmesi gerekirken, AKP’liler tarafından kapışılmış, kapanın elinde kalmıştır” dedi

CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası “FETÖ” soruşturması kapsamında el konulan özel uçakları Meclis gündemine taşıdı.

Darbe girişiminden sonra açılan soruşturmalarda birçok özel uçağa el konulduğunu belirten Haluk Pekşen, “Bu uçakların bir an önce satılarak hazineye gelir olarak kaydedilmesi gerekirken bu yapılmamıştır. Yağma Hasan’ın böreği gibi bu uçaklar bütün AKP’liler tarafından kapışılmış, kapanın elinde kalmıştır. El konulan uçaklar şimdi AKP’liler elinde tam bir israf kaynağıdır” dedi.

Uçakların pilot, personel, yakıt, kira, konma, konaklama gibi giderlerinin toplamı milyon dolarları bulduğuna dikkat çeken Pekşen, “Bu para beyefendilerin keyfi için devletin kasasından çıkmaktadır. Neredeyse her bakanın altında bir özel uçak vardır. Bu uçaklar kamu hizmeti görüntüsü altında AKP kongrelerine katılan bakanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu uçakların giderlerini devlet ödemektedir. Buradan soruyorum Bu hangi vicdana sığar” diye konuştu.

BİNALİ YILDIRIM’A SORULAN SORULAR

CHP’li Pekşen “FETÖ” soruşturmaları kapsamında el konulan uçakların durumu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti:

– 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ üyelerine ait kaç uçağa el konulmuştur?

– El konuldukları günden bu güne değin bu uçaklar için ödenen pilot, personel, yakıt, kira, konma, konaklama gibi toplam kaç milyon dolar ödeme yapılmıştır?

– Bu uçaklar şu an kimler tarafından kullanılmaktadır?

– Hükümetinizdeki kaç Bakan özel uçak kullanmaktadır?

– Bu uçaklar kamu hizmeti görüntüsü altında AKP kongrelerine katılan Bakanlar tarafından kullanılmış mıdır?

– Hangi bakan özel uçakları kaç saat kullanmıştır?

– Bu uçakların devlete günlük maliyeti ne kadardır?

– Bu özel kullanım giderleri kim tarafından karşılanmaktadır?

– Satılması bir kaç saati bulacak bu uçaklar neden satılmamaktadır?

– Bakanların kullandığı bu uçaklardan kaç tanesi FETÖ’den el konulan uçaklardır?

– Bu uçaklar partinizin çalışmalarında ya da şahısların özel işleri için kullanılmakta mıdır?

– Bu uçakları vatandaşın da kullanma hakkı var mıdır yoksa sadece Bakanlar ve yandaşlar mı kullanabilmektedir.

518 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104