17 valide ByLock tespit edildi

admin | 12 Haziran 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Halen görevde olan valilerden 17’sinin cep telefonunda ‘FETÖ’nün gizli iletişim sistemi olarak kullandığı belirtilen ByLock sisteminin tespit edildiği, hükümetin buna dönük valiler kararnamesi hazırladığı öne sürüldü.

Kararnamenin Ramazan bayramı öncesinde ya da hemen sonrasında çıkarılacağı konuşuluyor.

Aydınlık’ın manşetine taşıdığı ve “yetkililere” dayandırdığı habere göre valiler kararnamesinden sonra emniyet müdürleri kararnamesi hazırlanacak. 500 kaymakamı kapsayan başka bir ‘FETÖ’ incelemesinin de sürdüğü bildirildi.

Haberde güney illerindeki bir büyükşehir valisinin ByLock üzerinden bin 800 kez mesajlaştığı ifade edildi.

HaberTürk Yazarı Fatih Altaylı, geçtiğimiz haftaki yazısında “12 valide ByLock çıktığı” iddiasını köşesine taşımıştı. Altaylı bilgiyi bir savcıdan aldığını söylemişti.

550 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104