29 Ekim’de hastalananlar İYİ Parti kurulduktan sonra turp gibi oldu

admin | 19 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Atatürk’e sövenlerin, özellikle yetim Mustafa’nın anasına sövenlerin o dillerinin lal olması için kadınların öne düşmesine ihtiyacım var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirne’de partilileriyle buluştu. Edirne’de partilileriyle dolaşan Akşener, elindeki gülle birlikte kendi el yazsıyla yazdığı ‘adalet mektubunu’, seng-i arz taşına bıraktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, restorandaki kadın buluşmasının ardından Meriç Köprüsü’nden geçerken, partililer çok sayıda meşale yaktı. Akşener, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi mevkiindeki Balkan Şehitliği’ni başına siyah başörtüsü takarak ziyaretti edip, şehitler için dua okudu. Şehitlik ziyaretinin ardından karşılaştığı üniversite öğrencileriyle sohbet eden Akşener, başörtüsünü kız öğrencilere hediye etti.

SENG-İ ARZ TAŞINA ‘ADALET MEKTUBU’ BIRAKTI

Davul zurnanın çaldığı mehter marşı eşliğinde Fatih Köprüsü’nü yürüyerek geçen Akşener, Tarihi Adalet Kasrı’na geldi. Akşener elindeki gülle birlikte kendi el yazısıyla yazdığı. Akşener mektubunda şöyle dedi:

“Devlet ricaline, milletin, kendi irfanı içinde yaşasın. Ona sırt çevirme, her zaman duy varlığını. Toplumu yöneten de diri tutan da bu irfandır. Böyle diyor Şeyh Edebali, devlet yöneten Osman Gazi’ye. İrfanımızdır bizi diri tutan, irfanımızı ayakta tutan ise adalet. Adalet huzur getirir, zenginlik getirir. Adalet hem dinimizin hem engin kültürümüzün bize emrettiği gerçektir.

Yöneten adil olmalı, millet duymalı, eşe dosta değil, bütün bir millete baş olduğunu unutmamalı. Milletin ağlıyorsa, gülemezsin. Milletin aç-açıktaysa sefa süremezsin. Milletin evlatlarında gelecek korkusu varsa, sen kendini güvende hissedemezsin. İyiden korkma iyi şeyler söylemek zorundasın. Daha iyisini yapmak zorundasın. Milletinin sana bahşettiği gücün, verdiği makamların hakkını ancak böyle verebilirsin. İyilik adil olmakla başlar. Önce adil olun ki her şey iyi olsun.”

YOLUNA GÜL YAPRAKLARI DÖKTÜLER

Şehitlik ve Adalet Kasrı’nın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindekiler Mimar Sinan’ın ‘Ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii’nin altında bulunan tarihi Arasta Çarşı’nı gezdi. Çarşı girişinde yoğun ilgi gören Akşener, bir kadın esnaf tarafından dükkan girişine gül yaprakları dökülerek karşılandı. Esnaf kadınla birlikte çay içerek sohbet eden Akşener’e diğer esnaflar da çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra Eski Camii’ye geçen Akşener’e Edirneli esnaf Arif Meriç badem ezmesinden yaptığı İYİ Parti logolu ve fotoğraflı tatlı ikram etti. Eski Camii’de seferî namazı kılan Akşener, tarihi Alipaşa Çarşısı’nda esnafı ziyaret ederek sohbet etti.

Akşener, daha sonra Saraçlar Caddesi’ne geçti. Burada halk oyunları ekibince karşılanan Akşener, toplanan kalabalığına seslenerek şunları söyledi:

İYİ Parti’nin adını gençler buldu, o partiyi milletimiz kurdu. Hadi yeniden başarın da biz de görelim. Milletin partisi, gençlerin partisi İYİ Parti. Bir kadın genel başkanı var, bir kadın hareketidir İYİ Parti. Atatürk’e sövenlerin, özellikle yetim Mustafa’nın anasına sövenlerin o dillerinin lal olması için kadınların öne düşmesine ihtiyacım var, kadınların elimden tutmasına ihtiyacım var. Kadınların elimi tutup, benimle beraber koşmasına ihtiyacım var.

İYİ Parti’yi kurdunuz. 29 Ekim’de hepsi hastalanıyordu. Hepiniz doktor gibiymişiniz. Adamları turp ettiniz. Ey Allah’ın sopası yok ama milletin sopası var. Çıkardınız sopayı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindekiler, konuşmanın ardından Edirne programını tamamlayıp kentten ayrıldı.

375 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104