AB açıkladı: Ortadoğu’yu böleceğiz, Kürdistan’ı kuracağız

admin | 18 Eylül 2017 | Gündem, Siyaset, Tüm Manşetler

ab-den_kurt_devleti_aciklamasi_8b6

Avrupa Birliği’nden Irak’ın toprak bütünlüğünü hedef alan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Avrupa Parlamentosu Irak ile ilişkiler delegasyonu başkanı David Campbell Bannerman “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceğiz” diye konuştu.

Avrupa Birliği’nin, Irak’ın bölünmesine yönelik açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Açıklama Avrupa Parlamentosu Irak ile ilişkiler delegasyonu Başkanı İngiliz muhafazakar parlamenter David Campbell Bannerman’dan geldi.

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw Televizyonu’na konuşan Bannerman “Devlet kurmaları için Kürtler’e destek vereceğiz” dedi.

Bannerman Kuzey Irak’ta bir Kürt Devleti kurulmasının çok önemli olduğunu ve bu modelin desteklenmeyi hak ettiğini belirtti.

“Öncelikli hedef IŞİD’i ortadan kaldırmak” olduğunu söyleyen Avrupalı parlamenter “Kürtler’i haklarını elde etmelerini destekliyoruz” dedi.

1501 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104