ABD Büyükelçisi iç savaş çıkartmak için mi Karadeniz’de dolanıyor?

admin | 19 Eylül 2016 | Gündem, Tüm Manşetler

john-bass-in-artvin-ziyareti-1b276

ABD Büyükelçisi John Bass, Terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantılı 28 belediyeye yapılan operasyonları eleştiren açıklamalarından hemen sonra Karadeniz gezisine çıkması dikkat çekti.

ABD Büyükelçisi John Bass önce Şavşat’ta Meydancık köyünü ziyaret etti. Bu köy, halen hidroelektrik çalışmalarının devam etmesi açısından oldukça önemli bir köy. Bass burada santral çalışmalarıyla ilgili köylüler ve muhtarla görüştü.

Bass, Şavşat’ın ardından Yusufeli’ne, oradan da Artvin merkeze geçti ve burada da yine HES çalışmaları devam eden Hatila Vadisi’ni ziyaret etti. Söz konusu bölgede HES’lerle ilgili daha önce çok sayıda protesto gösterisi olmuş, bu konu uzun süre sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti.

Bass Karadeniz’de dolaştığı sırada HDP’li Ertuğrul Kürkçü iş savaş çağrısı yaptı. Kendi özsavunmalarını oluşturmaları gerektiğini vurgulayan HDP’li Kürkçü, asıl direnişin bundan sonra başlayacağını söyledi.

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Öcalan’ın mesajlarına vurgu yapan Kürkçü, “Bu açıdan özsavunmaya hem önem vermek hem de ciddiyetle yerine getirmek çok önemlidir. Çünkü bizleri savunacak bir kamu güvenliği mekanizması yoktur. Sayın Öcalan’ın da belirttiği gibi kendi özsavunmamızı oluşturmalıyız” şeklinde konuştu.

Yine daha bir kaç gün önce PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu, muhaliflerin tasfiyesinden yüzde 90 CHP’nin sorumlu olduğunu ileri sürdü.

PKK’nın Kılıçdaroğlu’na suikast düzenlemeye kalkışması, Kandil’in CHP’ye baskıları, Ertuğrul Kürkçü’nün iç savaş çağrısı ve ABD Büyükelçisi John Bass’ın 28 belediyeye yapılan operasyonları eleştiren açıklamalarından hemen sonra Karadeniz’in en sorunlu ili Artvin’i ziyaret etmesi hepimizi düşündürmeli.

Habersom.com olarak açıkça soruyoruz.

ABD Türkiye’de iç savaş başlatmak mı istiyor?

habersom.com

908 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104