ABD, El Nusra bağlantılı Beyaz Miğferler örgütünü Suriye’den çıkarmaya çalışıyor

admin | 20 Temmuz 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

ABD, yıllardır Esad karşıtı sahte delil oluşturmak için kullandığı Beyaz Miğferleri Suriye’den çıkarmaya çalışıyor

ABD ile müttefiklerinin, ‘yardım örgütü’ olduklarını öne sürdükleri ancak El Nusra terör örgütüyle bağlantıları ortaya çıkan Beyaz Miğferler’i, Suriye’den tahliye etme planlarını hızlandırdıkları belirtildi.

AP’ye konuşan ABD’li yetkililer, Suriye ordusunun, ülkenin güney bölgelerini militanlardan temizleme faaliyetlerinde elde ettiği başarılar sonrası, Washington ile müttefiklerinin Beyaz Miğferler üyelerini ve ailelerini Kuneytra’dan tahliye etme planlarını hızlandırdığını ifade etti.

‘ÖNCE KOMŞU ÜLKELERE DAHA SONRA AVRUPA’YA’

İsmi açıklanmayan yetkililer, ABD, İngiltere, Fransa ve Kanada’nın Beyaz Miğferler üyelerini önce Suriye’ye komşu ülkelere, daha sonra İngiltere, Almanya, Hollanda ve muhtemelen Kanada’ya tahliye etmeyi planlandığını vurguladı.

Yetkililer, Suriye ordusunun güney bölgelerdeki ilerleyişi nedeniyle tahliye operasyonunun muhtemelen kısa süre içinde gerçekleşeceğini kaydetti.

‘HAYATIMIN EN KÖTÜ GÜNÜ’

Bir Beyaz Miğferler üyesi, “Zor saatlerden ve dakikalardan geçiyoruz. Bu, hayatımın en kötü günü. Umarım, bizi çok geç olmadan kurtarırlar” ifadelerini kullandı.

CNN, hafta başında ABD, Kanada, İngiltere ve Fransa’nın aralarında yer aldığı Batılı ülkelerin, Beyaz Miğferler üyelerini ve ailelerini Suriye’den tahliye etmek için uygulanacak plan üzerinde çalıştığına yer vermişti.

CNN’e konuşan bir kaynak, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu konuyu Brüksel’deki NATO zirvesinde gündeme getirdiğini belirtmişti.

323 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104