ABD’nin teröristleri: ÖSO, El Nusra, Sağ Sektör ve …

admin | 19 Mayıs 2016 | Dünya, Gündem

ukr-12b24

Robert Fisk: ABD’nin Nusra’ya desteği komplo teorisi değil, kanıtları var

The Independent’tan Robert Fisk, ABD’nin El Nusra Cephesi ile ilişki içerisinde olduğunu açıklayarak, bunun komplo teorisi olmadığını, istihbarat raporlarının ilişkiyi kanıtladığını yazdı.

The Independent’ın Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, yaptığı haberde ABD’nin El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi ile ilişki içerisinde olduğunu duyurdu.

El Nusra’nın “IŞİD karşıtlığı kartı”nı oynadığını söyleyen Fisk, normalde ABD’nin bu örgüte silah verdiğini söyleyenlere “komplo teorisyeni” deneceğini, ancak istihbarat raporları ve tarihin tersine işaret ettiğini belirtti.

Rober Fisk’in söyledikleri zaten bildiğimiz şeyler. El Nusra ABD’nin sevdiği bir terörist örgüt. Üstelik bu örgüt El Kaide’ye bağlı olduğunu her fırsatta açıklıyor.

Peki, ABD’nin desteklediği ve çok sevdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) terörist bir örgüt değil mi? Kafa kesmede IŞİD ve El Nusra ile yarışan bu örgüt değil mi? O da cihatçı bir örgüt değil mi? Bırakın Suriye Alevilerini, Suriye Ermenilerine sorunda söylesinler size, ÖSO terörist bir örgüt mü değil mi.

Ya Ukrayna’daki SAĞ Sektör… ABD yanaşması Avrupa Birliği ülkeleri bile bu örgütü Neo-Nazi, aşırı sağ terörist bir örgüt olarak tanımlıyor ama ABD bayılıyor bu örgüte… Bu örgüt değil miydi, sendika binasına kıstırdıkları Rusya yanlısı 38 kişiyi diri diri yakan örgüt? Ukrayna’daki Rusya yanlısı iktidara karşı ayaklanmayı başlatanlar da bunlardı. ABD bunları eğitiyor, silahlandırıyor ve Ukrayna halkının bir bölümüne karşı tetikçi olarak kullanıyor.

ABD’nin çok sevdiği terörist bir örgüt daha var. ABD bu örgütü o kadar çok seviyor ki, IŞİD’i kullanıp Irak’ta ve Suriye’de halkını göçe zorlayıp boşalttığı köy, kasaba ve şehirleri babasının malı gibi bu örgüte hediye ediyor.Biraz daha ipucu verelim de bu örgütü siz bulun. Bu örgütü aslında Türkiye’de sevenler de çok. Hani daha dün Kobani’yi bahane ederek 50 vatandaşımızı öldürmüşlerdi de, bütün liberaller ve Amerikancı sosyalistler sevinç içinde kafalarını kuma sokup görmezden gelmişlerdi. Hani isteklerini yerine getirdikçe bizi her seferinde neredeyse bir baba şefkatiyle öldürmekten vazgeçen o barışsever(!) örgüt var ya… Hani adı P… ile başlayan.

Hala mı hatırlamadınız? Yahu yoksa siz de mi liberaller ve Amerikancı sosyalistler gibi kafalarınızı kuma soktunuz? ABD’nin boydan boya Suriye sınırımıza yerleştirdiği o örgütü hala hatırlamadınız mı?

Habersom.com

3611 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104