Abdülkadir Selvi: Gökçek’in gidişi sancılı olacak

admin | 05 Ekim 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek’le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı” dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “’Kadir Abi’nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara’da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek’le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı” dedi.

Selvi ayrıca “Afyon kampına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in davet edilmesi bu açıdan anlamlı” dedi ve Demirel’in “Siyasi hayatımın en büyük hatası, Demokratik Parti’nin kuruluşunu önleyememekti” sözlerini hatırlattı.

Selvi şu satırları yazdı:

“AK Parti’de çok önemli bir değişim süreci yaşanıyor. İl başkanlıkları ve belediye başkanlarının değişimi bir arada yürütülüyor. Değişim çok sancılı bir iş. Hele söz konusu olan İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarıysa! İstanbul’daki değişim, ‘Kadir Abi’nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara’da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek’le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı. Bu süreçte Melih Gökçek’in hukukunun korunması gerekiyor. Aslında sadece Gökçek’in değil, değişen ve değişecek il başkanlarının ve belediye başkanlarının hukukunu korumak AK Parti’nin görevi.

16 Nisan referandumunda İstanbul ve Ankara’nın da içinde yer aldığı bazı şehirler evet oylarını aşağıya çekti. 2019 seçimlerine dönük olumsuz sinyal verdi. Erdoğan, 16 Nisan sonuçlarından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tablosunu gördü. Kendisini arayanlara, ‘Asıl önemli olan 2019 seçimleri’ dedi. Bazı belediye başkanları ile devam ettiği takdirde 2019 seçimlerinde sorun yaşanabileceğini tespit etti. Değişimin düğmesine bastı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ‘İstanbul ve Ankara’da 2019 seçimlerinde herhangi bir sorun yaşamak istemiyoruz’ diyerek durumu ortaya koydu.”

Gökçek’in son yaptığı paylaşımlarda ise dikkat çeken bir mesaj göze çarpıyor. Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan dev lunapark çalışmalarını tanıtan Gökçek, bu tanıtımlar sırasında “istifa etmiyorum” şeklinde yorumlanan bir tweet paylaştı. Gökçek bu tweetinde, belediye faaliyetleriyle ilgili, “İnşaallah önümüzdeki ay bazı hazırlıklar yapıp, daha kapsamlı bir toplantı yapacağız…” ifadelerini kullandı. Bu mesaj da Melih Gökçek’in direneceğini gösteriyor.

İşte o mesaj:

Kaynak : Odatv

636 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104