‘Adil Öksüz’ü AKP’li vekil kaçırdı’ haberine engelleme!

admin | 28 Mart 2017 | Genel

Aydınlık gazetesinin gündem yaratan ‘Adil Öksüz’ü AKP’li vekil kaçırdı’ haberine hükümet sessiz kalırken mahkeme yasak getirdi.

Samsun 1. Sulh Ceza Mahkemesi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un vekilinin başvurusu üzerine haberini yayınlayan internet sitelerinin haber linkine erişim yasağı getirdi.

Aydınlık’ın gündeme getirmesi ile Türkiye’de gündemi değiştirerek çok tartışılan ve siyasi iktidarın sustuğu habere Samsun Sulh Ceza Hakimliği tarafından yasak getirildi.

Normal uygulamada haberi suç duyurusu olarak kabul ederek, haberdeki somut delil ve iddialar hakkında soruşturma başlatması gerekinmen Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP’li Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un avukatının başvurusu ile habere jet hızıyla yasak getirdi. Akşam saatlerinde alınan karar İnternet Servis Sağlayıcılar Birliğine gönderilerek haberin linklerinin yasaklanmasına başlandı.

AYDINLIK’TAN İLK AÇIKLAMA

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, yasaklama kararı ile ilgili olarak, ‘Erişim yasağıyla neyi gizlemek istiyorlar en önemli soru budur.’ dedi.

İlker Yücel, “Adil Öksüz’le ilgili ciddi ve kanıtlabilir iddialar üzerine araştırma başlatmak, bilgi toplamak yerine yasaklama getirildi. Adil Öksüz’ü yakalamak, bağlantılarını ortaya çıkarmak şu anda en başta yargının görevidir.” dedi.

İlker Yücel tarafından yapılan açıklama şöyle;

Haberimizde ismi geçen kişiler de bize yardımcı olacaklarına telaşa kapılarak haberin önüne geçmeye çalışıyorlar. İddiada adı geçen kişiler başta MOBESE kayıtları olmak üzere araştırılması gereken konularda emek sarfedeceklerine Aydınlığın haberlerini sansürlemeye çabası içindeler.

Fethullah Gülen’i de 40 yıl önce gizlemişlerdi. Aydınlıktan kaçamadılar. Şimdi FETÖ’nün siyasi bağlantılarını teker teker açığa çıkaracağız. Dün Fethullah Gülen’e de erişim yasağı vardı. Bugün ise siyasi bağlantılarını gündeme getiren Aydınlık’ın haberlerine yayın yasağı getiriyorlar.

Fethullah Gülen’in siyasi bağlantıları teker teker deşifre edildikçe bağlantılantına yönelik bütün erişim yasakları yakında kalkacaktır. Herkes sussa Aydınlık susmaz.’ dedi.

3910 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104