AKP, Damat Berat’ın yatırımları yüzünden Barzani referandumuna destek veriyor!

admin | 09 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

AKP, Barzani’nin “bağımsız Kürdistan” referandumuna destek veriyor. Milletimiz buna anlam veremiyor ama nedeni belli: Damat Berat’ın Barzani bölgesindeki yatırımları…

Red Hack’in yayınladığı belgeler, Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın, daha önce yalanladığı haberin aksine, Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde petrol çıkaran şirkete ortak olduğu iddialarını güçlendirmişti.

Bilgisayar şifrelerini kırarak özel ya da gizli yazışma ve belgeleri açıklamakla tanınan Red Hack’in Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel e-postasını ele geçirmesinden sonra parça parça yayımladığı mesajlaşmalarında; Bakanın Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin petrolünü taşıyan Powertrans Şirketi’nin ortağı olduğu iddiası bir kez daha gündeme gelmişti.

13 Mart 2015 tarihinde, Cumhuriyet Gazetesi’nde ‘Enerji bakanı yapılan Erdoğan’ın damadına petrol kıyağı’ başlıklı haber yayımlanmasının ardından Berat Albayrak, bakanlık resmi sitesinden haberi yalanlamıştı. Albayrak haber nedeniyle savcılığa şikâyette de bulunmuş ancak kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmişti. Ancak RedHack’in yayımladığı yazışmalardaki iddialara göre Albayrak, Powertrans Şirketi’nin neredeyse tek karar verici yöneticisi gibi görünüyor. Zira, şirkete personel alımından yemek ödeneğinin miktarına kadar her şey Enerji Bakanı’nın onayına sunuluyor.

Red Hack’in ele geçirdiğini açıkladığı ve Albayrak’ın şirketle ilişkisini ortaya koyduğu iddia edilen e-postalar şöyle:

PERSONELİ ALBAYRAK BELİRLİYOR

RedHack’in yayımladığı tarihi belli olmayan personel alımıyla alakalı e-postaya göre B.Y. adlı kişi Berat Albayrak’a şöyle diyor:

“Merhaba Berat Bey. Powertrans’a alınması için onay verdiğiniz; E.Y.’nin Ticaret Müdürlüğü’ne, Uzman Yrd. olarak 1.500 TL ücret ile (standart uzman yrd. ücreti) M.E.’nin Lojistik Müdürlüğü’ne, Uzman Yrd. olarak 1.500 TL ücret ile (standart uzman yrd. ücreti) A.K.’nın Saha Personeli olarak 1.500 TL ücret ile (standart yeni mezun saha personeli ücreti), M.N.B.’nin Habur Bölge Yöneticisi olarak 5.000 TL ücret ile başlatılması. Ankara’ya şoför pozisyonu ile alınan Y.U.’nun ücretinin 1.500 TL olarak belirlenmesi hususunu; Görüş ve değerlendirmenize… Irak bölgesinde Irak Enerji Bakanı tarafından yönlendirilen ve işe alımı yapılan kişi sayısının 9’a ulaşmış olduğunu; Bilgilerinize sunarım.”

20 Haziran 2013 tarihli bir e-postaya göre de B.Y., Albayrak’a şu soruyu yöneltiyor: “Powertrans, yol yardımının yeni bilet ücretlerine göre düzenlenmesini; yemek yardımının çevredeki diğer şirketlerle paralel olarak 5 TL artırılmasını talep ediyor. Uygunluğunu onayınıza sunarım. Saygılarımla.”

Sonuç:
Milletimiz, bağımsız Kürdistan referandumuna ve bir Türkmen şehri olan Kerkük’ün bir Barzani şehri haline getirilmek istenmesine AKP’nin tepkisiz kalmasına bir anlam veremiyor.

Aslında anlam açık. Damadın Barzani ile yapmış olduğu petrol anlaşmaları AKP’nin elini kolunu bağlıyor. Damat Barzani’nin iş ortağı. Bu yüzden Erdoğan Türkiye’de Kürt paçavrasını göndere çekiyor.

2766 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104