AKP, El Kaide davasından tutuklanan ismi birinci sıradan aday gösterdi

admin | 23 Mayıs 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

2009 yılında düzenlenen El Kaide operasyonu sonrası tutuklanan ve bir süre cezaevinde kalan Osman Nuri Gülaçar, AKP’den Van birinci sıra milletvekili adayı oldu

Daha önce El Kaide operasyonunda tutuklanan ve iki ay tutuklu kalan Osman Nuri Gülaçar, AKP’den milletvekili adayı oldu.

Gülaçar, Van’dan birinci sıra adayı olarak gösterildi.

Tarih: 3 Aralık 2013.

Mart 2014 yerel seçimleri için partiler belediye başkan adaylarını belirliyor. Odatv, AKP’nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayının ismine dikkat çekti.

O isim; Osman Nuri Gülaçar’dı.

15 Ekim 2009 tarihinde Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, Van Emniyet Müdürlüğüne bağlı terörle mücadele ekipleri El Kaide operasyonu yaptı. Operasyon kapsamında Osman Nuri Gülaçar gözaltına aldındı ve sonra tutuklandı. İki ay tutuklu kalan Osman Nuri Gülaçar’a “El Kaide Yapılanmasının Van’daki Sorumlusu” suçlaması yöneltilmişti.

Bitmedi…

AKP Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, Van’da düzenlenen karşılama mitinginde Hizbullah bayrakları açılmıştı.

Ve AKP’den Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı iken, Osman Nuri Gülaçar’ın evi yine El Kaide operasyonu kapsamında 2014 yılının Ocak ayında arandı.

Keza Osman Nuri Gülaçar da 2014 yılının Ocak ayında yaptığı basın açıklamasıyla hakkında yazılanları doğrulamış ve, “Emniyet, gerekse savcılıktan yapılacak bir davete icabet edebileceğimiz bilinmesine rağmen, saat 05.00’da arama yapılmak istenmesi manidardır. Buna rağmen yapılan aramalarda hiç bir suç unsuru bulunmamıştır. Hakkımızda hiçbir gözaltı kararı da yoktur. Aramanın gerekçesi hakkında da bilgi vermeyeyim. Benim gözaltına alındığım yönünde çirkin iftira kampanyası başlatılmıştır. Daha önce de 2009 yılında asılsız suçlamalarla mağdur edilmiştik. Mağdur edildiğimiz davadan tekrar mağdur edilmek istenmekteyiz” demişti.

Dün, 24 Haziran’da seçime girecek tüm siyasi partilerin listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi.

AKP’nin de milletvekili listesi açıklandı. AKP’nin Van Milletvekili adaylarının ilk sırasında ise yine Osman Nuri Gülaçar’ın isminin yer alması dikkat çekti.

AKP, 2014 yılında Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği, ancak seçilemeyen Osman Nuri Gülaçar’ı bu kez 24 Haziran seçimleri için Van milletvekili adaylığı listenin en başına yazarak Meclis’te görev vermek istiyor.

Kaynak: Odatv

2365 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104