AKP Menbiç’ten vazgeçti, seçimler bitene kadar halkı Sincar’la oyalayacak

admin | 22 Mart 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Erdoğan, Afrin alındıktan sonraki hedefin Menbiç’in olduğunu söylüyordu ama artık Menbiç’i ve Fırat’ın doğusunu ağzına almıyor

Vatandaş soruyor, “Suriye’deki operasyonlar Afrin’le mi sınırlı kalacak?” diye.

Türk halkı Menbiç’e yapılacak operasyonu beklerken, Erdoğan tarafından “Bir gece ansızın Sincar’a gidebiliriz” lafı ortaya atıldı.

Neden?

Çünkü AKP, ABD’ye Suriye’de Afrin’den daha ileriye gitmeme sözü verdi. Bu söz, PKK/PYD’nin Afrin’i terk etmesinin sağlanması karşılığında verildi.

Erdoğan Türk Milleti’ne Menbiç’i ve Fırat’ın doğusunu unutturmak için Sincar Türkiye’nin gündemine sokuldu.

Afrin’de Rus askeri vardı. Rusya askerlerini çekmeyi kabul etti ve Türk savaş uçaklarına Suriye hava sahasını açtı.

Menbiç’te durum farklı. Orada ABD askerleri var. ABD, askerlerini geri çekmeyi kabul etmiyor.

AKP bütün hesabını Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaya endekslemiş durumda. ABD ile doğrudan savaşa girmesi doların hızla yükselmesine ve zaten iyi durumda olmayan Türk ekonomisinin iyice bozulmasına neden olur ki, bu da AKP’nin 2019’daki seçimleri kaybetmesine neden olur.

Öyle görülüyor ki AKP Sincar gibi oyuncaklarla en azından 2019’daki seçimler bitene kadar halkımıza Menbiç’i unutturmaya çalışacak.

AKP 2019’daki seçimleri kaybetmeyi göze alamayacağı için, Menbiç’e operasyon bir başka bahara kaldı; kim bilir? Belki de hiç olmayacak.

Habersom.com

394 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , , ,

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104