Hoşgeldiniz  
Aliağa escort

AKP, PKK ile yeniden “barış süreci”ne girilebileceğinin sinyalini verdi.

admin | 02 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Alman haber ajansı DPA’ya konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PKK ile yeniden sözde ‘barış süreci’nin başlatılmasının ön şartının örgütün silah bırakması olduğunu ifade etti

>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ankara’da Alman haber ajansı DPA’nın sorularını yanıtladı.

Türkiye – Almanya ilişkilerinde son yıllarda siyasi krizlere yol açan farklı konulara ilişkin soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, terör örgütü PKK ile yeniden “barış süreci”ne girilebileceğinin sinyalini verdi.

PKK ile olası bir barış sürecinin ancak örgütün silah bırakmasıyla yeniden gündeme gelebileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Barış sürecine başlamak için muazzam riskler aldık” diyerek, o dönem kendi seçmenleri tarafından dahi eleştirildiklerini belirtti.

PKK’nın “barış süreci”ni kullandığını ve o süreçte silahları kent merkezlerine indirdiğini ifade eden Çavuşoğlu, bundan sonra “barış süreci” başlatmanın mümkün olabilmesi için “öncelikle silahların bırakılması” gerektiğini kaydetti.

Çavuşoğlu, terör örgütü PKK’nın barıştan yana olmadığını belirterek, Türkiye’deki Kürtlerin birinci sınıf vatandaş olduğunu ve haksızlığa uğramadığını söyledi.

122 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

EN SON HABERLER

© 2016 Komite Medya Tüm Hakları Saklıdır .