AKP’den yüz bulan Yunan Bakan Kammenos bugün Kardak’a çıkacak!

admin | 06 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Yunan Bakan Kammenos bugün Kardak’a çıkacak!

Ege Denizi’nde uluslararası anlaşmalara göre Türkiye’ye ait olan 18 ada ve bir kayalığı işgal eden Yunanistan, tahriklere devam ediyor. Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, bugün Kardak’a gidecek

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre Yunan yetkililer, işgal ettikleri adaları ağır silahlarla donattı, kiliseler açıp, ayinler yaptı.

Yunanistan Cumhurbaşkanı, Başbakanı, bakanlar, komutanlar sıkça adalara gidip oradaki Yunan askerlerine moral veriyor ve Türkiye’ye karşı gövde gösterisinde bulunuyor. Türkiye’de ise hükümet gelişmelere seyirci kalırken cevap vermek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e düştü.

Kılıçdaroğlu, adalar hakkındaki çıkışına, “Gel de al” diye yanıt veren Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos’a “2019’da geleceğim o adaların tamamını alacağım” karşılığını vermişti.

Yunanistan’dan yayın yapan kalymnos-news.gr adlı haber sitesi Kammenos’un bugün Kardak Kayalıkları bölgesine gideceğini yazdı. Haberde Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının kışkırtıcı ve aşırı söylemler olduğu iddia edilerek Kammenos’un bu sözlere cevap vereceği belirtildi. Kammenos, önce Kalimnos (Kelemez, Kilimli) Adası’nda dini bir törene katılacak daha sonra da Kardak bölgesine gidecek.

ÇİPRAS DA KATILACAK

Ziyarete Yunan Başbakanı Aleksis Çipras’ın da katılacağı öne sürüldü. Ziyaret öncesi, dün bölgede askeri hareketlilik arttı. Bir Türk savaş gemisi, Kardak kayalıklarına yakın olan Yunan savaş gemisini uzaklaştırdı.

Adaların Yunanistan tarafından işgalini gündeme getiren Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım,  şunları söyledi: “Çipras ve Kammenos’un, anılan Türk adalarına gidip egemenlik ve bayrak gösterisi yapıp yapmayacaklarını göreceğiz. Kardak Kayalıkları 6 millik Türk karasuları içinde. Kayalıkların üzeri de Türk hava sahası. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Çipras ve Kammenos’un Türk hava sahasına, Türk karasularına ve Türk adalarına girmelerine engel olacaklar mı? Yoksa daha önce olduğu gibi olanı biteni turist gibi izleyecekler mi? Göreceğiz.”

522 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104