Akşener hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsa Kocasakal’ı Yeni Parti’ye davet etmeli!

admin | 08 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Gazeteci Mahmut Övür, haber 7’de yer alan yazısında yerel ve genel seçimler ile partilerdeki hazırlıkları ele aldı

Övür, Akşener öncülüğünde kurulan parti çalışmalarıyla ilgili MHP’ye yakın genç bir siyasetçinin, “Aslında bocalama başladı. Adam bulmakta zorlanıyorlar. Ülkücüler dışında kamuoyunu etkileyecek hiçbir isim yok. Kurucular kuruluna 21 tane MHP il başkanını koymuşlar ama açıklanmıyor” sözlerine yer verdi.

Düşüncelerine pek değer vermediğimiz yandaş yazar Mahmut Övür galiba bu sefer haklı. Kurucular kurulunda adı geçen isimler arasında MHP dışından kamuoyunda karşılığı olan ses getirebilecek nitelikte tek bir isim bile yok. İki DSP’li bakan var ama heyacan yaratacak kadar kamuoyunda bilinen isimler değiller.

Halbuki hem AKP içinde hem CHP içinde Yeni Parti’nin kuruluş haberlerini yakından takip eden geniş bir kitle var. Bu kitlelerin ilgisini çekecek hiç mi adam bulamıyorlar? Mesela Atatürkçü kesimin çok değer verdiği Ümit Kocasakal’ı Yeni Parti’ye davet etseler fena mı olur? Kocasakal’ın içinde olması geniş kitlelere Yeni Parti’nin yanlış siyasi çizgiye kaymayacağı konusunda güven verir ve hızla büyümesini sağlar.

Yeni Parti’ye davet edilmesi gereken diğer bir isim de iyi bir ekonomist olan Ufuk Söylemez.

Bizden söylemesi…

Habersom

477 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104