Akşener: Kurultayımızın amacı MHP gömleğinden tamamen kurtulup, merkeze yerleşmek

admin | 12 Ağustos 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

İYİ Parti, 2. Olağanüstü Kurultayını gerçekleştiriyor. Meral Akşener’in tek aday gösterileceği ve GİK’in belirleneceği kurultay için siyasi partiler ve STK temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişiye davetiye gitti

İYİ Parti, 2. Olağanüstü Kurultay için hazırlıklarını tamamladı. Bugün ATO Congresium’da yapılacak kurultayda Genel Başkan Meral Akşener tek aday gösterilecek ve yeni Genel İdare Kurulu (GİK) belirlenecek.

Akşener kurultay öncesi yaptığı son konuşmada, kurultayın ana amacını MHP gömleğinden tamamen kurtulup, İYİ Parti’yi AKP’nin şu anda işgal ettiği merkeze yerleştirmek olarak belirledi.

“Daha yeni başlıyoruz” ana temasıyla düzenlenecek kurultayda kullanılacak slogan ve afişler de bu ana tema çerçevesinde belirlenecek. Kurultayda, demokrasi ve “Kurultay yapmamak için direnenler” ile tereddütsüz kurultay toplayan İYİ Parti’nin farkına vurgu yapılacak.

Parti yetkilileri, kurultayın bir anlamda Mart 2019’da yapılacak yerel seçim çalışmalarına bir ön hazırlık ve start niteliğinde olacağını belirtti. Kurultay, saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Daha sonra Divan Başkanlığı’nın belirleneceği kurultayda Akşener bir konuşma yapacak, parti tüzüğü ve parti komisyonlarından gelen raporlar okunup oylanacak.

Konuşmaların ardından seçimlere geçilecek kurultayda, genel başkan seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan GİK ve 11 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu belirlenecek. Akşener’in tek aday gösterileceği kurultayda, İYİ Parti’yi yerel seçimlere taşıyacak yönetim kadroları şekillenecek. Bin 124 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda, önce genel başkan ardından GİK seçilecek. Akşener’in GİK ve MDK’de köklü değişiklikler yaparak yeni isimlere yer vermesi bekleniyor.

Kurultay için siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şeflerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişi ve kuruma davetiye gönderildi. AKP, CHP, BBP ve Saadet Partisi’nin çağrıldığı kurultaya, MHP ve HDP davet edilmedi. Kurultaya, parti teşkilatından da yoğun katılım bekleniyor. Önceki gün yapılan il başkanları toplantısında blok liste için Akşener’e ittifakla tam yetki verildi.

288 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104