Akşener: Yola çıktığımızda erken seçim gelecek

admin | 12 Kasım 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Video Galeri

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim barajı tartışmalarına ilişkin, “Bizim programımızda barajla ilgili bakış açımız var ama ister 10 olsun, ister indirilsin, o bizim açımızdan bir problem teşkil etmiyor, yola çıktığımızda erken seçim gelecek” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Çankaya’daki genel merkez binasının açılışına katıldı.

Açılış töreninde genel merkez önünde toplanan kalabalığa seslenen Akşener, İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu belirtti.

Akşener, “İYİ Parti Türkiye’ye iyi geldi. 25 Ekim’de kuruldu. Ne oldu? 29 Ekim’de kimse hastalanmadı. Meğerse bizi yönetenler turp gibi sağlıklıymış ama sağlıklarının iyi olduğunu anlamak için İYİ Parti’nin kurulması gerekiyormuş.” dedi.

Konuşması sırasında Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu anan Akşener, İYİ Parti’nin Türkiye’nin kamplaştıran, kutuplaştıran, kavga ettiren dilini değiştirdiğini söyledi. 

Partinin kuruluşu sırasında yaşadıkları sıkıntıları anlatan Akşener, kurucular kurulunda yer almak isteyen gençlerin işinden olduğunu ifade etti. 

Projeleri milleti dinleyerek oluşturacaklarını ifade eden Akşener, genç nüfusta işsizlik oranının arttığını, uyuşturucu kullanımının 11 yaşına kadar düştüğünü, bunların önüne geçeceklerini kaydetti. 

Partiyi milletle imece usulü kurduklarını dile getiren Akşener, parti çalışmaları kapsamında şehir şehir, sokak sokak, esnaf esnaf dolaşacaklarını söyledi.

“BARAJ KAYGIMIZ YOK”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akşener, “seçim barajı” tartışmalarına ilişkin soruya, “Bizim programımızda barajla ilgili bakış açımız var ama ister 10 olsun, ister indirilsin, o bizim açımızdan bir problem teşkil etmiyor. Programımıza Türkiye’de temsilde adalet sağlanması için bir bakış açısı koyduk ama an itibarıyla kendileri bilir.” yanıtını verdi.

“İYİ PARTİ OLARAK DOLAŞMAYA BAŞLADIĞIMIZDA ERKEN SEÇİM GELECEK”

“Parti olarak bir erken seçime hazır mısınız?” sorusu üzerine Akşener, “Biz hazırız ama erken seçim çağrıyla olmaz. Türkiye’yi arkadaşlarımla beraber İYİ Parti olarak dolaşacağız ve sonuç itibarıyla göreceksiniz, herkes dolaşacak ve erken seçim o zaman gelir” dedi.

582 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104