Ali Türkşen Yeni Parti ile ilgili açıklama yaptı

admin | 11 Ekim 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Video Galeri

Albay Türkşen, Yeni Parti’ye katılması ve Akşener’in FETÖ’cülükle suçlanması ile ilgili açıklamalarda bulundu

SAT komandosu emekli efsana albay Ali Türkşen, Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiden aldığı teklifi kabul ettiğini duyurmuştu.

1996 yılında düzenlenen ‘Kardak operasyonu’nda görev alan Türkşen, ‘Balyoz’dan 16 yıl hapis cezasına çaptırılmış, üç buçuk yıllık tutukluluğunun ardından tahliye olmuştu.

Darbe girişimin ardından katıldığı televizyon programlarında ordudaki ‘FETÖ’ yapılanmasını derinliğiyle anlattığı konuşmalarıyla ilgi gören Türkşen, referandum öncesinde beraberindeki bazı emekli askerlerle birlikte ‘Hayır’ kampanyası yürüterek Türkiye’yi dolaşmıştı.

Türkşen, siyasete girme kararını Twitter hesabından paylaştı: “Bugün katıldığım bir röportaj sırasında sorulan soru üzerine Sn. Meral Akşener’den partisine katılma teklifi geldiğini söyledim. Bu konudaki açıklamanın Sn. Akşener’den gelmesi daha uygun olmakla birlikte olay kendiliğinden geliştiği için açıklamakta sakınca görmedim. Türkiye’nin güzel yarınları adına hayırlı olacağına inandığım bu hareketi medeni bir şekilde eleştirecek olanlara teşekkür ederim. Bu arada katılma teklifini kabul ettiğimi de belirtmeyi unutmuşum. Kusura bakmayın.” demişti.

Kanal D haberde yaptığı açıklama da ise Türkşen şöyle konuştu” Ülkenin parası saraylara gitmesin istiyorum. Milletin cebinde kalsın.Karnımız doysun refah içinde yaşayalım. Onun için için bu yola çıktım. Allah utandırmasın.

Bu oluşumun Türkiye’de hayat bulacağına inandım.Kimse ile en ufak bir pazarlık yapmadım. Yeter ki bu gidişat dursun istiyorum.

Akşener’e yapılan FETÖ suçlamalarına ise “Dördüncü Türkçe olimpiyatlarındaki konuşması referans gösteriyorlar, Fetullah Gülen’i övmüş diye, bende diyorum ki ” O dönemde orada oturanların hepsi şuan iktidarda”dedi.

908 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104