Almanya’dan PKK terörüne açık destek

admin | 16 Eylül 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Almanya’nın açık desteğiyle PKK paçavraları açıldı

Almanya’nın Köln kentinde, Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) tarafından gösteri düzenlendi.

Ren Nehri kenarında bulunan Deutzer Werft Meydanı’ndaki gösteri, terör örgütü PKK’nın paçavraları ve bebek katili Abdullah Öcalan lehine bir propaganda çalışmasına dönüştü.

Etkinlik sırasında Almanya’da yasak olmasına rağmen ele başı Öcalan posterlerinin çokluğu dikkati çekti.

Konuşmaların yapıldığı sahnede de yine büyük bir Öcalan posteri yer aldı. Almanya’nın değişik kentlerinden ve Almanya’ya yakın ülkelerden gelen PKK’lılar sık sık Öcalan lehine slogan attı.

GEÇTİĞİMİZ YIL İZİN VERİLMEMİŞTİ

Mitingin yapıldığı alanda drone ile çekim, stant açmak ve yiyecek-içecek satışı yasaktı. Festivali düzenleyen NAV-DEM, Alman iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından PKK ile bağlantılı kuruluşların çatı örgütü olarak nitelendiriliyor. Geleneksel olarak düzenlenen gösteri geçtiğimiz yıl Köln polisinin Türkiye’deki gerginliğin Almanya’ya yansıyabileceğine yönelik güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edilmişti.

505 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104