Arakan katliamının arkasında CIA’nın iktidara getirdiği Myanmar Başkanı var

admin | 05 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Myanmar’ın generalleri ile yapılan pazarlık sonucu CIA tarafından iktidara getirilen Myanmar Devlet Başkanı’ndan skandal sözler

Myanmar’da askeri yapıya karşı sözde demokrasi için mücadele veren Kyi, 15 yıl hapse mahkum edilmişti. Sözde insani mücadelenin karşılığı olarak kendisine CIA tarafından Nobel Barış Ödülü de dahil olmak üzere birçok insan hakları ödülünün verildiği Kyi bu sıralar büyük bir insani soykırıma göz yumuyor.

Arakanlı Müslümanların katledilmesinin birinci dereceden suçlusu olan Myanmar’lı lider, Budist rahiplerin yaptığı katliam için skandal açıklamalar yaptı.

Direkt olarak Aung’un makamından yapılan açıklamada, Arakanlı kadınlara tecavüz edilmesi konusunda, “Arakanlı kadınlar yalan söylüyor, tecavüz yok” denildi. Aung’a bağlı Dışişleri Bakanlığı da “uydurma hikayeler, abartılıyor” diye bir açıklama yaptı.

MEKTUBA İMZA ATMADI

Leydi Aung, Nobel Barış Ödülü sahibi 13 ismin imzaladığı, Myanmar’da süren olayları “insanlığa karşı suç ve etnik temizlik” diye niteleyen ve “potansiyel soykırım” uyarısı yapan açık mektuba imza atmadı.

LEYDİ’YE BATI DÜNYASINDAN SÖZDE SERT TEPKİ

Batı dünyası, sözde Nobel Barış Ödülü sahibi Aung’u pasif kalmakla ve hatta ikiyüzlülükle suçluyor ama aslında katliamın arkasında Batı dünyası var. Batı dünyası dışında Myanmar Başkanı’na karşı Endonezya, Avustralya ve son olarak da bugün Rusya’da Myanmar konsolosluklarının önünde eylemler düzenlendi.

Aung’un fotoğrafların bulunduğu “İnsanlık dışı leydi” yazılı dövizler taşındı, daha sonra o dövizler ateşe verildi.

788 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104