Araplar, Kudüs’ün İngilizlerin eline geçişini bayram gibi kutlamışlardı

admin | 08 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Kudüs, Arapların yardımıyla 9 Aralık 2017’de İngilizlerin eline geçtiği gün, kutsal bir şehir olmaktan çıkmış, adete din savaşlarının hiç eksik olmadığı Allah’ın lanetlediği bir şehre dönüşmüştür.

Diğer bir deyimle 9 Aralık 2017, Arapların Kudüs’ü İngilizlere kendi elleriyle teslim ettiği o lanetli günün, Kudüs’ün kutsal bir şehirden lanetli bie şehre dönüştüğü günün tarihidir. Güya Kudüs için ağlayan Araplar aslında hala Batı emperyalizminin hizmetindedir.

Yılmaz Özdil’in Sözcü’de bugün yayınlanan yazısı, aslında işte bu laneti anlatan bir yazıdır.

İşte Yılmaz Özdil’in o yazısı:

Kudüs

Yarın 9 Aralık 2017…

Kudüs’ü kaybedişimizin 100. yıl dönümü.

9 Aralık 2017’ydi.

İngiliz kuvvetleri komutanı Allenby, Yafa kapısında otomobilinden indi, yürüyerek, tören bölüğünü selamlayarak Kudüs’e girdi.

Yafa kapısı Kanuni Sultan Süleyman Tarafından yaptırılmıştı.

Londra’da Westminister Katedrali’nin çanları çalıyordu. Pariste Notre Dame Katedrali’nde özel ayin düzenleniyordu. Papa tüm dünyaya mesaj gönderiyor, “Türklere yardım eden herhangi bir Hristiyan devlet olursa, derhal afaroz edileceğini” duyuruyordu.

30 bin evladımızı şehit verdik orada.

Kudüs’ü kaybetmemize en çok Araplar sevinmişti. İngiliz casus Lawrence tarafından organize edilen Araplar, Türkler gittiği için, İngilizler geldiği için dua ediyordu.

The Daily Telegraph Gazetesi adına Kudüs’te bulunan İngiliz gazteci W.T. Massey hazin bir örnek veriyordu: “Türk Ordusu’nda görevli Arap subay Kızılhaç Hastanesi’ne getirilmişti, Yaşasın İngiltere diye bağırıyordu!”

Araplar kendi kendilerine bir kehanet uydurmuştu. Bu kehanete göre, “bir peygamber Nil’in suyunu Filistin’e getirdiği zaman Türkler Filistin’den sürülecek”ti… Bu palavradan kehanet çerçevesinde, General Allenby’a Allah Nebi diyorlardı.
Türkleri Kudüsten çıkaran İngiliz generale “peygamber” muamelesi yapıyorlardı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

805 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104