Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu Almanya’da toplanıyor

admin | 28 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) 30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde, Almanya’nın Bad Kreuznach kentinde, Atatürk’ün 100 yıl önce, 1917 yılında kaldığı tarihi Park Hotel Karhaus’ta toplanıyor.

Aralarında merkezi Washington’daki Atatürk Derneği’nin de (Atatürk Society of America) bulunduğu 10 ülkede örgütlenen 23 Atatürk Derneğinden oluşan ADDP toplantısında , Türkiye’deki siyasi gelişmeler değerlendirilecek.

Toplantının ev sahipliğini bu yıl Hessen Atatürkçü Düşünce Derneği yapıyor.

ADDP Başkanı Hakan Akbulut, toplantıyı tarihi ve özel bir mekanda yapmanın onur ve gururunu tüm dünyadaki Atatürkçüler adına yaşadıklarını söyledi.

ADDP Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan bildiride şöyle denildi:

“Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu bölgesel ve küresel sorunlar, Atatürk’ün düşünce sisteminin, ülkemizin ve milletimizin refahı için en doğru yol olduğunu daha da belirgin yapmıştır.

Türkiye’de OHAL koşulları altında yapılan, ve aslında bu şartlar altında yapılması başından beri sakıncalı olan 16 Nisan Referandumu, halka demokrasi ve hukuk alanlarında umut ve güven vereceğine, halkın seçime ve sandığa saygısını daha da yaralamıştır.

ADDP Cumhuriyetin temel değerlerinden ve kurucu prensiplerinden herhangi bir sapmayı kesinlikle kabul etmemektedir ve bu değerlerin ilelebet yaşaması için mücadeleye devam etme kararlılığındadır.”

563 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104