Batı’nın Kürdistan projesini o İranlı general bitirdi

admin | 28 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Şii milis örgütü Haşdi Şabi sözcüsü Ahmed El Asadi, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Kerkük operasyonunda önemli bir rol oynadığını belirtti…

Haşdi Şabi örgütünün sözcüsü Ahmed El Asadi, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Kerkük operasyonunda önemli bir rol oynadığını belirtti.

Süleymani’nin Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile koordinasyon içinde hareket ettiğini ifade eden El Asadi, “Suleymani, Irak hükümetinin bir danışmanı” dedi.

Bas News’a göre, Ahmed El Asadi, bir televizyon progamı sırasında, Irak ordusu ve Haşdi Şabi’nin Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin kontrolünü almak için 16 Ekim’de başlattığı operasyonda İran’ın “önemli bir rol” oynadığını kaydetti.

Kasım Suleymani’nin, Kerkük’te Irak Başbakanı El İbadi ile koordinasyon içinde hareket ettiğini söyleyen El Asadi, “Sülemani, Irak hükümetinin bir danışmanı” diye konuştu.

El Asadi, Irak ordusu ve Haşdi Şabi’nin almak istediği bölgelerden Peşmerge güçlerinin çekilmesi için Kürdistan Yurtseverler Birliği ile mutakabat varılmasında “Süleymani’nin mükemmel bir rol oynadığını” da söyledi.

519 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104