Bilal’in, Sümeyye’nin derneği olur da, Büşra’nın olmaz mı?

admin | 14 Kasım 2017 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

busra-yildirim-1b187

Başbakan Binali Yıldırım’ın kızı Büşra Yıldırım Köylübay, altı yıldır Kızılay İstanbul Şubesi Başkan Vekili olarak görev yapıyor

Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde kurulan TÜRGEV’in yönetiminde, Cumhurbaşkanı’nın çocukları Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak yer alıyor.

Vakıf ve dernek faaliyetlerine önem veren Erdoğan’ın bir diğer çocuğu Sümeyye Erdoğan Bayraktar da Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) kuruluşunda yer aldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın çocuklarının ise vakıflar ve derneklerdeki çalışmaları merak konusu olmuştu.

“AİLEMİN YÖNLENDİRMESİYLE KIZILAY’LA YOLUMUZ KESİŞTİ”

Hükümete yakın Sabah gazetesine konuşan Başbakan Yıldırım’ın kızı Büşra Yıldırım Köylübay, beş yıldır, Kızılay İstanbul Şubesi Başkan Vekili olarak görev yaptığını söyledi. Sekiz yıldır Kızılay’da çalıştığını söyleyen Büşra Yıldırım Köylübay, “Kızılay’la sizin yolunuz nasıl keşişti?” sorusuna şöyle yanıt vermişti:

“Aile olarak her zaman yardım yapardık ama bunlar bireyseldi, kendi gücümüzle ve imkânlarımızla… Lojistik anlamda da birçok yardımımız oldu. Gün geçtikçe, gücümüz nispetinde yapmak istediğimiz iyiliklerin boyutu da büyümeye başladı. O noktada yeterli sayıda ihtiyaç sahibine ulaşamamaya başladık. Bir aracı arayışına girdiğimizde, ailemin yönlendirmesiyle Kızılay’la yolumuz kesişti. O noktadan sonra, aile olarak yaptığımız tüm yardımları Kızılay aracılığıyla yapıyoruz.”

“AİLE OLARAK SURİYE’DEKİ KAMPLARA YARDIM YAPIYORUZ”

Büşra Yıldırım Köylübay, “Aile olarak en büyük yardımınız nereye?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Bizim aile ve şube olarak yaptığımız en önemli yardım operasyonu, Suriye İnsani Yardım Operasyonu’dur. Biz düzenli olarak oraya her ay, insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Sınır ötesine, sınır içinde kalan kamplara… Aile olarak çok ciddi katkı sağlıyoruz çünkü bizim önceliklerimiz arasında.”

1817 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104