Bu çocuk, “Ey İsrail” demekten öte geçemeyen İslam dünyasına örnek oldu

admin | 11 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararının ardından, Filistin’de yaşanan direniş ve gözaltılara bir fotoğraf damgasını vurmuştu.

14 yaşındaki Filistinli Fevzi El-Cunidi’nin İsrail askerlerine direnişi, İsrail zulmüne karşı Filistinlileri korumak için elini kıpırdatmayan İslam dünyasına örnek oldu.

Ne yazık ki İslam ülkeleri yıllardır Filistin halkını acımasızca ezen İsrail’e karşı “Ey İsrail” diye seslenmekten başka bir şey yapamıyor. Toplam nüfusu 2 milyara yaklaşan İslam dünyası 8.5 milyon nüfuslu küçücük İsrail’le baş edemiyor. Ya da İsrail’le uğraşmayı göze alamıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasının ardından Filistinliler, Kudüs’e sahip çıkmak için Gazze, Batı Şeria, Kudüs, El-Halil ve pek çok bölgede protesto gösterileri düzenlemiş, İsrail askerleri, göstericilere sert müdahale de bulunmuştu. O olaylar sırasında İsrail askerlerine direnen 14 yaşındaki Filistinli Fevzi El-Cunidi gözaltına alınmıştı.

İslam ülkelerinin liderleri İsrail’e karşı yıllardır elle tutulur bir şey yapamazken, 14 yaşındaki Filistinli çocuğun İsrail askerlerine direnişi dünya Müslümanlarına örnek olabiliyor.

Fevzi El-Junidi, gözleri bağlı şekilde gözaltına alınırken, akıbeti ise herkes tarafından merak ediliyordu.

Junidi’nin şu anda Beytullahim yakınında askeri hapishanede tutulduğu söylendi. 

548 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104