CHP, Cumhuriyet düşmanı Seyit Rıza’yı andı!

admin | 17 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Tunceli’de isyan çıkartarak onlarca Mehmetçiği katleden Seyit Rıza, CHP ve HDP teşkilatları tarafından anıldı

Seyit Rıza 1930’lu yıllarda İngilizlerin kışkırtmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı isyan başlatmış, genç Cumhuriyet o isyanı çok sert bir şekilde bastırmıştı.

CHP Tunceli teşkilatı Cumhuriyet dönemi isyancılarından Seyit Rıza’nın heykeli önünde anma töreni düzenledi.

Heykelin önüne çelenk bırakan CHP’lilerin anma töreninden sonra HDP’liler de aynı noktada farklı bir anma etkinliği düzenledi. CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder yaptığı konuşmada, “1938 Dersim, Türkiye Cumhuriyeti’nin cinnetidir” ifadelerini kullandı.

Güder’in konuşmasındaki “Tanıklarımız aynı zamanda bu zulmün müsebbibleridir. İnsanoğlunun en zalim kılıç darbesiyle bu dünyadan göçüp gitmiş atalarımızdan bir nebze hürmetin ve merhametin esirgenmesi duygularımızı incitmektedir. Sözümüz haklılığımızı ispat için değildir. Ne olursa olsun umudumuzu ve inancımızı korumakta kararlıyız” ifadeleri dikkat çekti.

CHP’nin anmasına türkücü Ferhat Tunç da katıldı.

“ONLAR ALENEN ANMA TÖRENİ DÜZENLEMEYE UTANMAYACAKLAR AMA…”

Cumhuriyet’i tanımayıp isyan eden Seyit Rıza’ya sahip çıkan CHP’ye tepkiler geldi.

CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, soysal medya hesabından “CHP Tunceli İl Başkanlığı, Hain Seyit Rıza için anma töreni düzenlemiş.Bu davranışı eleştirirsek yanlış mı yapmış olacağız. Onlar vatan haini Seyit Rıza’yı alenen anma töreni düzenlemeye utanmayacaklar ama biz bunları alenen eleştirirsek partiye zarar vermiş olacağız” mesajını paylaştı.

“ALİ RIZA GÜDER GÖREVDEN ALINMALI”

Aydınlık gazetesinin bugünkü başyazısında ise CHP’nin Seyit Rıza anması yer aldı. Aydınlık, CHP’yi “Henüz 10 Kasım’ın üzerinden bir hafta geçti. Milyonların Anıtkabir akını hala zihinlerde. Hükümet medyası bile indirmedi manşetlerden. Köşe yazarları mürekkep tüketti özür dilemekten. Artık Türkiye’de yer gök Atatürk! Peki ne yapıyor Atatürk’ün kurduğu CHP? Cumhuriyet’e kurşun sıkan Seyit Rıza’ya sahip çıkıyor. Hem de ‘1938 Cumhuriyet’in cinnetidir’ sözleriyle. Eee ne diyelim, Dersimli Kemal olunca Genel Başkanı, kime sahip çıkacaktı İl Başkanı? ‘Yok öyle değil’ diyorsa yöneticiler, yapılacak tek şey görünüyor, görevden alınmalı Ali Rıza Güder.”

467 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104