CHP İstanbul İl Başkanlığını HDP’nin adayı kazandı!

admin | 14 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP İstanbul İl başkanlığını CHP içindeki HDP yandaşlarının adayı Canan Kaftancıoğlu kazandı!

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı kazanan Canan Kaftancıoğlu HDP’ye ve Soros’a yakınlığı ile biliniyor.

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu’nun aday olduğu kongrede oylama sona erdi. Salonda oyların sayıldığı esnada iki grup arasında gerginlik çıktı. Açıklanan resmi sonuçlara göre Canan Kaftancıoğlu 325 oyla CHP İstanbul İl Başkanı oldu.

Kaftancıoğlu daha önce “Mustafa Kemal’in askerleri değiliz” ifadeleriyle gündeme gelmiş ve o dönemde CHP’lilerden büyük tepki çekmişti.

Ayrıca Kaftancıoğlu, Türk Milleti’ni Ermenilere soy kırım uygulamakla suçlamış, HDP’lilerin düzenlediği sözde Ermeni soykırımını lanetleme mitingine katılmıştı.

“KATLEDİLEN ERMENİ VATANDAŞLARIMIZI…”

Canan Kaftancıoğlu Ermeni Soykırımı iddialarını kabul eden bir de tweet atmıştı. Kaftancıoğlu, 24 Nisan 2012 tarihli gönderisinde “Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, Kaftancıoğlu yine 2012 yılına ait bir tweetinde, terörle mücadele için yapılan operasyonları ve bu konudaki haberlerde yer alan ifadeleri eleştirerek şöyle demişti: “NTV Haber: ………. etkisiz hale getirildi.” diye vermiş haberi. Ne zamandır “etkisiz hale getirme” “öldürme” ile eşanlamlı kullanılır oldu? Yuh”

Aynı kişi, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı olduğunu belirten bir tweet de atmış, CHP’lilerden büyük tepki çekmişti.

495 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104