CHP karıştı; İstanbul kongreleri durduruldu, İl ve ilçe başkanları görevden alınabilir!

admin | 03 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda CHP’nin İstanbul’daki il ve ilçe kongreleri durduruldu

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı yazıda “CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan, il-ilçe olağan genel kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştur” ifadesi kullanıldı.

CHP İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarını gönderilen yazıyla 3 Şubat’ta başlatılan kongreler sürecinin durdurulduğu belirtildi.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı yazıda, “CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan, il-ilçe olağan genel kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda, kongre sürecinin durdurulması ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması hususunu bilgilerinize arz ederiz” denildi.

CHP İstanbul İl Başkanı ve arkadaşlarının genel merkez tarafından istifaya zorlandığı iddia edildi.

Tekin Bingöl ve Kamil Okyay Sındır imzası ile yayınlanan talimat ile İl ve ilçe kongrelerini durdurma kararının verilmesinin ardından İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve arkadaşlarının istifa edeceği iddiası ortaya atılmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “İstifa etmem söz konusu değil” dedi.

Canpolat ve arkadaşlarının görevi bırakmayacağı kesinleşirken, bir grup partili tarafından yapılan imzasız açıklamada da, kongre sürecinin durdurulması sert şekilde eleştirildi. Açıklamada şöyle denildi:

“İstifa söz konusu değil. Büyük başarılara imza atan İstanbul İl Örgütü, bu kadim şehri AKP’den, gericilerden geri aldı. Referandumdaki sonuç ortadadır. Darbe girişiminden sonra yaptığımız 24 Temmuz Taksim Mitingi tarihe geçmiştir. Dev Maltepe Mitingi’nin göz kamaştırıcı başarısı toplumun hafızasındadır. Canpolat liderliğindeki İstanbul İl Örgütünün başarıları ortadadır. Bu başarının gölgelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu durdurma sürecini kışkırtanlar, partiyi 25 yıldır başarısızlığa sürükleyen liberal ve statükocu güçlerdir.

“CHP İstanbul Örgütünde ilk kez, bütün mahallelerde -ki 900’ü aşkın mahalle var- sandık kurularak demoratik bir delege seçimi yapıldı. Usulüne uygun yapılmadığı için sadece üç mahallede seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Delege seçimleri bütün üyelerinin katılımıyla gerçekleşti ve hiçbir anti-demokratik müdaheleye izin verilmedi. Bu büyük bir demokratik başarıdır. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanlış bilgi veriyor, arkasına saklanıyorlar. Biz genel başkanın çizgisinde ve yanındayız. Partiyi statükocu, liberal ve sağ güçlere terk etmeyeceğiz.”

Genel Merkez’in de Cemal Canpolat ve arkadaşlarını HDP’ye çok fazla yanaşmakla ve delegeleri HDP yandaşları arasından seçmeye çalışmakla suçlanıyor.

399 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104