CHP Mansur Yavaş’la temasta, Mansur Yavaş ise Yeni Parti ile…

admin | 14 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun 2019 yerel seçimleri için Ankara ‘ya hazırladığı iddia edilen Mansur Yavaş’ın, Meral Akşener ile dirsek temasında olduğu öne sürüldü

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğurluoğlu, Yavaş ile ilgili Ankara’da konuşulan kulisleri aktardı.

CHP’YE KIZIP İSTİFA ETMİŞTİ

MHP kökenli Yavaş’ın 2014 seçimlerinde CHP teşkilatının kendisine destek vermemesi nedeniyle tepki gösterip kadrosuyla birlikte istifa ettiğini hatırlatan Uğurluoğlu, “CHP Genel Başkanı bu istifaları bilmiyor mu? Bilmiyorsa yakın çevresi acı haber vermedeki usule göre alıştıra alıştıra kendisine söylesin bari. Mansur Yavaş seçimi kazandı ya da kaybetti bu ayrı bir tartışma konusu ama asıl önemli olan MHP kökenli Yavaş için CHP teşkilatı tepki gösterdi ve yavaş yavaş çalıştı.” diye yazdı.

AKŞENER EKİBİ İLE YAKIN TEMASTA

CHP’nin Ankara’ya aday gösterebileceği çok önemli isimlerin olduğunu ifade eden Uğurluoğlu, sürpriz gelişmeyi yazısının sonunda paylaştı:

“Çünkü Meral Akşener’in yeni partisinin de çok önemli bir isim ile yarışa katılacağını öğrendim. Sıkı durun; Akşener ekibi ile yakın temasta olan bu ismi açıklıyorum: Mansur Yavaş…”

İşte Orhan Uğurluoğlu’nun o yazısı:

Yavaş CHP’li değil ki, seçilmeyince istifa etti. 2014 Yerel seçiminde Melih Gökçek karşısında tek bir miting yapmadan kaybeden MHP’li eski siyasetçi Mansur Yavaş CHP’yi yok sayarak Yargıtay’a verdiği dilekçe ile istifa etti.

Hatta onun kadrosundan CHP kimliği ile seçilip Belediye Meclisi üyesi olan kadro da CHP’den istifa ederek onunla birlikte ayrıldı.

İstifa gerekçesi ise CHP teşkilatının seçim döneminde kendisine destek vermemesi.

Bakın Kılıçdaroğlu duayen ve Türkiye’nin en başarılı gazeteci yazarlarından meslektaşım kardeşim Saygı Öztürk’e ne söyledi:

“Mansur Yavaş, Ankara’da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim.”

Öztürk bu sözleri, “…Yani, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Mansur Yavaş’la gitme olasılığı yüksek” diye yorumladı.

CHP Genel Başkanı bu istifaları bilmiyor mu?

Bilmiyorsa yakın çevresi acı haber vermedeki usule göre alıştıra alıştıra kendisine söylesin bari.

Mansur Yavaş seçimi kazandı ya da kaybetti bu ayrı bir tartışma konusu ama asıl önemli olan MHP kökenli Yavaş için CHP teşkilatı tepki gösterdi ve yavaş yavaş çalıştı.

Yani seçimin kaderini aslında CHP teşkilatı ve MHP kökenli aday olan Mansur Yavaş’a karşı olan CHP ve MHP seçmeninin tepki gösterip oy vermemesi belirledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde “erken aday göstermeye karşıyım” diyen Kılıçdaroğlu acaba Mansur Yavaş adını kullanarak CHP tabanının ve Başkanlığa aday olmayı düşünen CHP’lilerin tavırlarını görmek için taktik mi yaptı.

657 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104