CHP’den Ferhat Göçer’in Sağlık Bakanlığı’na danışman olarak atanmasına tepki

admin | 21 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Şarkıcı Ferhat Göçer’in, Sağlık Bakanlığı’na danışman olarak atanmasına CHP’li Gaye Usluer’den tepki geldi. Usluer, itirazına Göçer’in doktorluk kariyerine ara vermesini gerekçe gösterdi.

CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, şarkıcı Ferhat Göçer’in Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a danışman olmasına tepki gösterdi.

“Ferhat Göçer’in sanatına ve kişiliğine söyleyecek hiçbir sözümüz yok” diyen Usluer, “Uzun yıllardan beri sağlık hizmetlerinden uzak kalmış birinin bakan danışmanı olması oldukça garip bir durum. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın mutlak suretle kamuoyunu aydınlatması gerekir” açıklamasında bulundu.

Bakanlığa, “Ferhat Göçer 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’na tabii ise nasıl konser vermeye devam etmektedir? Memurların ticari bir kazanç ve gelir elde edilebilecek ek iş yapmaları yasak değil midir? Göçer’in aylık maaşı ne kadardır?” sorularını yönelten CHP’li vekil açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Normal bir doktor mesaisi bitince muayenehanede kendi mesleğini bile icra edemezken Ferhat Göçer nasıl oluyor da memur olduğu halde mesleği dışında ek iş yapabiliyor? Sayın Göçer’in konser programına baktım neredeyse boş günü yok. Son dört günde her gün konser vermiş. Bir gün Edirne’de, diğer gün Antalya ve Tekirdağ, Ankara, İstanbul, Bodrum, Çeşme şeklinde devam etmiş konserlerine. Bu kadar yoğun konser programından ne zaman vakit bulup danışmanlık yapacağını çok merak ediyorum. Gördüğüm kadarıyla Ekim ayı programı da oldukça yoğun. Ekim ayında Sakarya, Şanlıurfa gibi illerde konserleri var. Ayrıca klip çekimi gibi işler de yapacakmış. Sayın Bakan umarım kamuoyunu bu konuda aydınlatır.”

487 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104