CHP’li vekil kadınlara saldıran gerici, yobaz ilahiyatçıya cımbız gönderdi

admin | 26 Eylül 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP’li vekil ‘pantolon giyen kızlar cehennemlik’ diyen gerici, yobaz ilahiyatçıya cımbız gönderdi

9 yaşındaki kız çocuklarının çarşafa girmesini isteyen, pantolon giyip okula giden kız çocuklarının cehennemlik olduğunu iddia eden gerici ilahiyatçı İhsan Şenocak’a CHP Manisa milletvekili Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer cımbız gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde bir camide vaaz verirken pantolon giyen, kaş aldıran kadınlara sarf ettiği sözleri basına yansıyan sosyal medyada ve basında büyük tepki toplayan İhsan Şenocak’a Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer de büyük tepki gösterdi.

BUNLARIN ZİHNİYETİ BOZUK!

CHP’li vekil, Şenocak ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kızlarımız kot pantolon giyince yüreği parçalanan ama el kadar çocuklara tecavüz edilince sesi çıkmayan din istismarcısının toplumu karanlığa sürüklemesine ve Şenocakgillerin zihniyetinin kız çocuklarımızın geleceğini karartmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Kullandığı sözleriyle Ensarcı zihniyetin devamı olduğunu ayan beyan ifade etmekten kaçınmayan Şenocak, neden 50-60 yaşındaki adamlarla evlendirilen kız çocuklarına uzaktan bakıyor da tek kelime söylemiyor? Neden Kur’an kursunda kemerle dövülen çocuklarla ilgili konuşmuyor? Neden şiddete maruz kalan-öldürülen kadınları gündemine almıyor? Ensar’da, tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan kzı çocukları için neden kürsüye çıkıp da vaaza vermedi? Neden Aladağ’da tarikat yurtlarında ölen çocuklar için kürsüye çıkıp vaaz vermedi?
Neden yüreğinin sesi titremedi?

Kadınların kaşlarını almasını sorun haline getiriyorsun da saçını sakalını cımbızla düzeltirken, kendisi için uygun gördüğü, kendisine hak kişisel bakımı kadınlara neden hak görmüyor?

Neden mi? Çünkü bunların zihniyeti bozuk. Çünkü bunların merhameti falan yok. Bunların zihniyeti terör kadar kirli, terör kadar tehlikeli.” İfadelerini kullandı.

PANTOLON GİYEN KADINLARI HEDEF ALAN İHSAN ŞENOCAK’A CHP’Lİ BİÇER PANTOLON VE CIMBIZ GÖNDERDİ!

Manisa Milletvekili Biçer, “TCK Mad. 122 uyarınca Nefret ve Ayrımcılık, TCK Mad. 125 uyarınca hakaret ve TCK Mad. 216 uyarınca halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, Anayasa Mad. 10 ve 90’a aykırılıktan Şenocak hakkında suç duyurusunda bulundum. Çocuklarımızı okutmak, onların geleceğine destek olmak her annenin ve babanın görevi olmakla beraber biz siyasilerin de ayrıca görevi ve sorumluluğu altında. Ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik, ve kültürel durumu göz önünde bulundurduğumuzda özellikle kız çocuklarımızın eğitim oranında ciddi bir sayısal azlığın söz konusu olduğu yadsınamaz bir gerçek. Kız çocuklarımızın yaşantılarını modern dünyaya göre kurabilmesi, eğitim-öğretim hayatına devam edebilmesine ve öğrenimlerinde başarıyı yakalayabilmesine bağlıdır. Bu da ailenin ve çevrenin desteğine bağlı.

Fakat söz konusu din istismarcısı “dinî söyleşi” adı altında kız çocuklarının babalarına yaptığı konuşmasında, babaları kışkırtmaya çalışmış hatta ve hatta kız çocuklarımızın babalarını alenen şiddete teşvik etmekten sakınmamıştır. Bu nedenlerle suç duyurusunda bulunma gerekliliği doğdu. Ve ayrıca kız çocuğu pantolon giyince içi parçalanan Şenocak’a bir pantolon ve bir cımbız gönderdim. İçi parçalanmasın. Kendisi giysin içi rahatlasın.” dedi.

TEDAVİ OLSUN MODERN DÜNYAYI GÖRSÜN

“Şenocak’a bir de önerim var” diyen CHP’li Milletvekili, “din istismarcılığı yapan Şenocak’a bir kadın mucit olan Patricia Bath tarafından bulunan lazer ile katarakt tedavisini kullanarak modern dünyayı görmesini, bulunduğu karanlık dünyadan kurtularak halkı kışkırtmaktan vazgeçmesini, insanlığa yararlı işler yapmasını tavsiye ediyorum.” dedi.

437 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104