CHP’li Yarkadaş: Erdoğan ailesi Man Adası’na gönderdiği paraya nasıl ulaştı?

admin | 29 Kasım 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

CHP’li Yarkadaş: Man Adası’na para transferi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi para kaynağına nasıl ulaştı?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin Man Adası’nda kurulu bir şirkete para transfer ettiği iddiası ile ilgili CHP’li Yarkadaş, “Man Adası’na para transferi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi para kaynağına nasıl ulaştı? Biz ana muhalefet olarak bu soruyu sormakla yükümlüyüz. Nereden geldi bu paranın kaynağı?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesinin vergi indirimi sağlayan ülkelere para çıkardığına ilişkin iddiasının belgelerini dün CHP haftalık grup toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan, oğlu Burak Erdoğan, dünürü Osman Ketenci ve eski Özel Kalem Müdürü Mustafa Gündoğan’ın vergi cenneti olarak adlandırılan Man Adası’na gönderdiği para miktarlarını ve zamanlarını tek tek söyledi, belgelerini gösterdi. Zafer Arapkirli ile Seyr-i Sabah’a konuşan CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, “Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu meseleye aslında bir girizgah yaptı. Çünkü açıkladığı belgeler sadece 20 günlük işlemleri kapsıyor. Bu ne demek? Bu belgelerin devamı da var” dedi.

Yarkadaş, CHP’nin belgeleri açıklar açıklamaz neden basına dağıtmadığını da açıkladı: “Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu bu belgeleri açıkladıktan sonra medyaya dağıtmış olsaydı, Sayın Genel Başkanımızın işaret ettiği noktadan çok belgelerin orijinalleri tartışılacaktı. Bugün belgelerin fotokopisi medyaya da dağıtılacak.”

401 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104