Çin, Suriye’nin yeniden inşası için Esad rejimiyle işbirliği yapma kararı aldı

admin | 12 Şubat 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Bugüne kadar kenarda bekleyen Çin, Suriye’nin yeniden inşası için Esad rejimiyle işbirliği yapma kararı aldı

Çin bundan sonra Suriye meselesine yapıcı bir şekilde Esad rejiminin yanında yapıcı bir şekilde müdahil olacağını ilan etti.

Hürriyet’in Moskova muhabiri Nerdun Hacıoğlu’nun aktardığına göre, Çin’in Şam Büyükelçisi Şi Tsanzin, Çin’in Suriye sürecine aktif katılım zamanı geldiğini söyledi.

Şi Tsanzin şöyle dedi: “Suriye’deki yıkıcı ihtilaflar ardından Çin’in bu ülkenin geleceğinde daha aktif rol oynamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz. Suriye’nin yeniden inşa edilmesinde bu ülkenin yasal yönetimi Esad hükümeti ile işbirliği yaparak her geçen gün daha ciddi katkıda bulunacağımızı düşünüyorum.”

Çin, Suriye’de sanayi bölgeleri kurmak ve müteahhitlik işleri gibi ekonomik faaliyetlerine devam etmekle birlikte bugüne kadar güvenlik konularındaki ihtilaflarda yorum yapmamayı tercih etti.

450 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104