Devlet Bahçeli, Meral Akşener’i belaltı iftiralarla vurmaya hazırlanıyor

admin | 01 Aralık 2015 | Gündem, Siyaset, Tüm Manşetler

mhp-genel-baskan-adayi-meral-aksener-7b4

MHP delegeleri Meral Akşener’e yapılacak bel altı saldırılara prim verecek mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,olağanüstü kongre çağrılarını değerlendirirken, Cemaat’e dikkat çekerek ve Meral Akşener’i kastederek, genel başkan adaylarından birinin Fethullah Gülen tarafından görevlendirildiğini iddia etmişti.

Gülen Cemaati Meral Akşener’i gerçekten destekliyor olabilir mi?

Bu mümkün değil, çünkü Gülen Cemaati’nin hazırladığı Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde, Akşener’in, Abdullah Çatlı ile ilişkisinin olduğuna dair mesnetsiz iddialar yer alıyordu.

Söz konusu iddia, 2008 yılında dönemin savcısı Zekeriya Öz ve diğer savcılar Mehmet Ali Pekgüzel, Nihat Taşkın, Fikret Seçen’in imzalarıyla dillendirilmişti. İşin ilginci, Abdullah Çatlı ile ilgili bu aşk iddiasında bulunan savcıların, davanın ek klasörlerine dayanak teşkil eden delilleri Fethullah Gülen’e biat eden ve şu anda hapiste olan dönemin eski İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Terörle Mücadeleden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder’le birlikte hazırlamış olmalarıydı.

Devlet Bahçeli’nin ise Cemaat’le arası hep iyi olmuş, AKP’nin Cemaat’le savaşında hep Cemaat’i desteklemişti.

Bütün bunların gösterdiği tek bir gerçek var: Gülen Cemaati, Meral Akşener’i değil, Devlet Bahçeli’yi destekliyor. Bahçeli’nin Akşener’i Cemaatçi olarak suçlaması ise sadece çirkin bir oyun.

Öyle anlaşılıyor ki, Devlet Bahçeli kendisine karşı en tehlikeli tehdit olarak gördüğü Meral Akşener’i, hem Gülen Cemaati’nin adayı olarak gösterip, hem de ve Gülen Cemaati’nin belaltı iftiralarıyla suçlayarak diskalifiye etmeye çalışacak. Meral Akşener’in Fethullah Gülen tarafından görevlendirildiğini iddia etmesi bunun çok açık göstergesi.

MHP delegeleri bu kirli oyuna prim verip vermeyeceğini çok yakında yaşayıp göreceğiz.

habersom.com

2211 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104