D&R ve Kitapyurdu Meral Akşener’i anlatan kitabın dağıtımını durdurdu

admin | 24 Nisan 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

“Türk Siyasetinde Meral Akşener” isimli kitabın satışı engelleniyor!

Ön sözünü Meral Akşener’in bizzat kendisinin kaleme aldığı, Vedat Erbaş’ın yazdığı “Türk Siyasetinde Meral Akşener” isimli kitabın dağıtımının durdurulduğu haberini daha önce yayınlamıştık.

Kitabı yayınlayan Aygan yayıncılık bir bildiri yayınlayarak durumu hem protesto etti, hem de hangi mağazaların satışı durdurduklarını açıkladı.

Aygan yayıncılık D&R zincirinin dağıtım sözleşmesini askıya aldığını ve Kitapyurdu’nun ise sadece kitabın satışını durdurmakla kalmayıp Aygan yayıncılıkın tüm kitaplarını satıştan çıkardığını iddia etti.

Açıklamada ise şu ifadelere yer verildi

Meral Akşener‘in önsözünü yazdığı, Vedat Erbaş imzalı “Türk Siyasetinde Meral Akşener” kitabı oldukça uzun ve yorucu bir çalışmanın ürünü olarak Aygan yayıncılıktan çıktı.

Fakat raflardaki yerini alamadı.

Yıllardır faaliyet gösteren ve dağıtım ağında bir sorun yaşamayan Aygan Yayıncılık, Meral Akşener’e dair gerçeklerin yer aldığı bir kitabı yayımlayınca tuhaf sorunlarla karşılaştı.

Önce D&R zinciri devir işlemlerini bahane ederek dağıtım sözleşmesini askıya aldı, ve kitabı başka dağıtımcılar üzerinden sistemine eklemedi.

Bu sürecin ardından Kitapyurdu gibi önde gelen sanal mağazası kitabı satışa sunmayı bırakın Aygan Yayıncılığın kitaplarının tamamını satıştan çıkardı.

Akşener korkusuyla erken seçime giden zihniyetin baskısından, Akşener’i anlatan kitap da nasibini alıyor.

Aygan yayıncılık her şeye rağmen kitabı okuruna ulaştırıp, türlü iftiralar atılan Akşener’e dair gerçeklerin anlaşılmasında kararlı.

Kitabın hak ettiğine ulaşması, bu sansürcü ve baskıcı zihniyete boyun eğmeyenlerin dayanışmasından geçiyor.”

428 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104