Erdoğan Demir Kilise’sinin açılışını Gemlik Müftüsü’ne nasıl izah edecek?

admin | 07 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgar Ortodokslar için tarihi önem taşıyan Demir Kilise’nin açılışını yapacak

Yahudi ve Hristiyanlarla, Müslümanların dost olmasını eleştiren bildiriler dağıtan Gemlik Müftüsü’nün bu açılışa nasıl bir tepki göstereceği merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgar Ortodokslar için tarihi önem taşıyan Demir Kilise’nin açılışını yarın gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan’ın himayelerinde İstanbul Balat’ta bulunan Demir Kilise’nin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının akabinde yarın açılışı gerçekleştirilecek.

Bulgar Ortodokslar için tarihi önem taşıyan Demir Kilise‘nin açılış töreninde, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov da hazır bulunacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninin ardından Borisov’u İstanbul’da kabul edecek.

Gemlik Müftüsü daha birkaç gün önce Müslümanlara, Yahudi ve Hristiyanlarla dost olmamasını tavsiye eden bildiriler dağıtmıştı.

485 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104