Erdoğan Halifelik hayali kuruyor ama nafile!

admin | 05 Temmuz 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

erdogan-in-halifelik-hayali-1b673

Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle kendisine sunulan “Hilafet Raporu”nu açıklıyoruz.

Raporu hazırlayan, İslami kesimin marjinal isimlerinden Kadir Mısıroğlu.

Atatürk düşmanlığı ile tanınan Kadir Mısıroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın yükselişindeki önemli katalizörlerden biri.

erdogan-in-halifelik-hayali-2b134

Mısıroğlu’nun Erdoğan’ın orta okul çağlarından bu yana akıl hocası olduğu İslami çevrelerde yıllardır bilinen bir gerçek. Bakın Mısıroğlu, 1980 yılında bir geceliğine göz altına alınan Erdoğan ile ilgili olarak kendi çıkardığı Sebil dergisinde neler söylüyor:

erdogan-in-halifelik-hayali-3b418

Gelelim şu “Hilafet Raporu” konusuna… İşte Mısıroğlu’nun kendi ağzından raporla ilgili sözler:

Şimdi bu videoyu seyrettikten sonra “Bu adamın akl-i melekeleri yerinde değil” diyenlere bir hatırlatmada bulunalım:

Marjinal çıkışları nedeniyle yargıyla sürekli başı derde giren Mısırlıoğlu için İslami kesimin gayretleriyle 1997 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Ayhan Songar’dan “ceza-i ehliyeti yok” raporu alınmıştı.

İslami çevrelere yakın bir kaynak, rapora ilişkin şunları söylüyor:


Kadir Mısıroğlu, Erdoğan’dan gelen talep üzerine böyle bir raporu hazırladı ve kendisine sundu. Aynı raporun ABD yönetimine de gönderildiğini biliyorum.
Peki raporda neler var?

Raporun en dikkat çekici yanı, ABD yönetim sistemi ile Osmanlı Hilafet düzeni arasında bir paralellik kurması. Mısırlıoğlu buradan hareketle Başkanlık sistemine geçecek bir Türkiye’nin Hilafet düzenine de kolayca geçebileceğini vurguluyor. Raporda ayrıca Halifeliğin Türkiye’nin elini bölgede güçlendireceğine ilişkin tezler bulunuyor.

Lafa yekün tutarsak, Erdoğan’ın son günlerdeki çıkışları, başkanlık sistemine geçiş hazırlıkları, söz konusu Hilafet Raporu çerçevesinde düşünüldüğünde resmin tamamı daha iyi netleşiyor (Tabii ki ABD faktörünü de çerçeveye eklemek kaydıyla).


Bu sözlere bir katkı da bizden:

Rapor, bol bol Atatürk’e hakaret içeriyor.

Erdoğan’ın 24 Haziran seçimini ilk turda kazanmasıyla birlikte idam cezası getirilmesi taleplerinin çok arttığını görüyoruz. Bu taleplerin en çok şeriatçı kesimden gelmesi dikkat çekiyor. Şeriatçılar sorunları idamla çözmeyi çok sever. İdam cezasının ardından şeriatı getirmek isteyeceklerdir. İyi niyetle idamı cezasını destekleyenlerin bu konuyu düşünmelerinde yarar var.

6883 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104