Erdoğan Melih Gökçek’i istifaya ikna edemedi!

admin | 06 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Gökçek Saray’da Erdoğan ile görüştü, istifa talebini kabul etmedi

Melih Gökçek ilk açıklamayı yaparak, “Dün gece sayın cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim… Bu gece görüştük…” dedi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’da, istifası gündemde olan bir diğer isim Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ile de görüştü.

Melih Gökçek ilk açıklamayı Twitter adresinden yaparak, “Dün gece sayın cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim… Bu gece görüştük… Sn Cumhurbaşkanıma külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum… Ayrıca Büyükşehir’in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim… Kamuoyunun bilgisine…” dedi.

Saat 19.30 sularında başlayan görüşmenin içeriğine dair bir şey açıklanmasa da konunun, son günlerde gündemde olan Erdoğan’ın “istifa” isteğinin olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın günlük programında Gökçek ile bir görüşmeye yer verilmemesi de görüşmenin “sürpriz” olduğu yorumlarına neden oldu. Resmi programa göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19.30’da Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırlayacaktı. Ankara kulislerinde görüşmeye Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı bilgisi aktarıldı.

Abdülkadir Selvi ise CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Bir istifa takvimi başladı” diyerek, sürecin nasıl belirleneceğine yönelik bir görüşme yapıldığını aktardı. Selvi, bu akşam olmazsa bile iki-üç gün içerisinde Gökçek’in, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı bırakacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’da istifası gündemde olan bir diğer başkan olan, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur ile de görüştü. Edip Uğur geçen gün Twitter hesabındaki “Balıkesir Belediye Başkanı” ifadesini kaldırmıştı.

473 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104