Erdoğan Şırnak’ta PKK ağzıyla konuştu: Bu iki faşist partiyi…

admin | 23 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta partisinin İl kongresinde bir konuşma yaptı

Erdoğan yaptığı konuşmada, “Milletimizin kendilerine tanıdığı krediyi hoyratça harcayanların, CHP’nin oyuncağı olanların, teröristler karşısında onurlu bir duruş sergileyemeyenlerin artık Kürt kardeşlerin nazarında hiçbir itibarının kalmadığına inanıyorum. Sizlerden ülkemizin başına karabasan gibi çöken bu iki faşist partiyi de layık oldukları yere, tarihin çöplüğüne yollamanızı bekliyorum” dedi.

“DEVLETTEN GELEN PARAYI KANDİL’E GÖNDERENLERLE BİZİM YÜRÜYECEK YOLUMUZ YOKTUR”

“Terör örgütünün siyasi uzantılarının ne bu millete ne benim Kürt kardeşlerime ne de Şırnak’a verebilecek bir şeyleri olmadığı artık ayan beyan ortadadır” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bölücü örgüte müzahir parti daha önceki seçimlerde baskı ve tehdit ile elde ettiği oyları gitti eski Türkiye’nin faşist kafalı seçkinlerine peşkeş çekti. Bu parti demokrasinin imkanlarını kullanarak benim halkımı her platformda temsil etmek yerine gitti iradesini Kandil’deki terör baronlarına teslim etti. Böyle ki bu partinin demokrasi ve kalkınma mücadelesini meşru zeminde yürütmek yerine FETÖ dahil tüm şer odakları ile işbirliği yaptığını gördük. Belediye binalarının arka kapılarından aldıkları FETÖ’nün ele başları ile iktidarı devirmek için ne tür kumpaslar çevirdiklerine hep birlikte şahit olduk. Türkiye partisi olmak yerine Türkiye düşmanı, millet düşmanı çevrelerin koltuk değneği olanlarla bizim ne konuşacak sözümüz, ne yürüyecek yolumuz yoktur. Milletvekili dokunulmazlığını teröristleri kalkan olmak için kullanan belediye araçlarını teröristlere tahsis eden bir anlayışın Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey bulunmadığı açıktır. Devletten gelen parayı Kandil’e gönderenlerle bizim yürüyecek yolumuz yoktur.

“SİZLERDEN BU İKİ FAŞİST PARTİYİ LAYIK OLDUKLARI YERE YOLLAMANIZI BEKLİYORUM”

Milletimizin kendilerine tanıdığı krediyi hoyratça harcayanların, CHP’nin oyuncağı olanların teröristler karşısında onurlu bir duruş sergileyemeyenlerin artık Kürt kardeşlerin nazarında hiçbir itibarının kalmadığına inanıyorum. 2019 seçimlerinde yoldaşları CHP ile beraber inşallah bunlarında siyasi ömürlerini doldurduklarına da şahit olacağız. Sizlerden ülkemizin başına karabasan gibi çöken bu iki faşist partiyi de layık oldukları yere, tarihin çöplüğüne yollamanızı bekliyorum. 2023 Türkiye’sinde bu anlayışların hiçbiri kendine hayat bulamayacaktır. Çünkü 2023 Türkiye’si demokrasi de ve ekonomi de sınıf atladığımız her bakımdan muhasır medeniyet seviyesinin üzerine çıktığımız bir Türkiye olacaktır.”

466 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104