Erdoğan’ın kendisini Atatürk’e benzetmesi O’na karşı yapılmış büyük bir hakarettir

admin | 10 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Erdoğan’ın kendisini Atatürk’e benzetmesi büyük bir saçmalıktır, hatta saçmalıktan öte Atatürk’e yapılmış büyük bir hakarettir

Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Kapanış Töreni’nde konuşmuş ve Atatürk’le kendisi arasında benzerlik kurduğu şu cümleleri sarf etmişti:

“16 Eylül 1922 tarihli bir ABD gazetesinde, İstanbul, Muhammedi inanışın merkezi, Atatürk de İslam’ın yeni lideri olarak anılıyor. İlginç değil mi? Bir yere daha geliyorum, 10 Ekim 1922 tarihli gazete, Mustafa Kemal’i korkunç Türklerin, en korkuncu olarak nitelendiriyor. Bu haberlerin bugünkülerden farkı var mı? Dün böyle yaptılar, bugünde aynısını yapıyorlar. Değişen bir şey yok.”

Erdoğan’ın kendisini Atatürk’e benzetmesi, Atatürk’e karşı büyük bir hakarettir çünkü Erdoğan Atatürk’ün benzeri değil, antitezidir. Şöyle ki:

Atatürk, “Ne mutlu Türküm diyene” demiştir, Erdoğan Türklüğü ayaklar altına almıştır.

Atatürk ülkemizi düşmandan kurtarmıştır, Erdoğan 18 adamızı Yunan’a teslim etmiştir.

Atatürk tüm ezilmiş ulusların özgürlük mücadelesine örnek olmuştur, Erdoğan, amacı ezilen ulusları daha da ezmek olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) eş başkanı olmuştur.

Atatürk “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek bütün komşularıyla iyi ilişkiler kurmuş, Erdoğan komşularımızın neredeyse hepsiyle ülkemizin arasını bozmuştur.

Atatürk hiçbir zaman aldanmamış, Erdoğan’ı aldatmayan kalmamıştır.

Atatürk hayatı boyunca binlerce kitap okumuş, Erdoğan’ı ise kitap okurken gören olmamıştır.

Kısacası Atatürk’le Erdoğan arasında hiçbir benzerlik yoktur. İkisi arasında benzerlik kurmak Atatürk’e düpedüz hakarettir.

Habersom

539 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104