Esenyurt Belediye Başkanı FETÖ kumpasına mı kurban gitti?

admin | 09 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

İstifa eden AKP’li belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun FETÖ kumpasına kurban gitmiş olabileceği iddia edildi

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Kadıoğlu’nun istifası hakkında “Tamamen sağlık nedeniyle oldu” açıklamasını yapsa da Kadıoğlu’nu istifaya götüren sürecin sosyal medyada dolaşıma giren bir video ile başladığı iddia edildi.

Sosyal medyada dolaşıma giren videoda Necmi Kadıoğlu’nun makam odası olduğu tahmin edilen bir odada iki kadınla samimi görüntüleri yer alıyor. Kadıoğlu, odasına giren iki kadına sarıldıktan sonra biriyle öpüştüğü görülüyor. Kadıoğlu’nun öpüştüğü kadının elinden tutarak masasının önündeki koltuklara doğru eşlik ettiği daha sonra da kadınlarla Kadıoğlu arasında bir konuşmanın başladığı görülüyor.

Necmi Kadıoğlu AKP’de Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden biriydi. Erdoğan’a yakınlığı Erdoğan’nın belediye başkanlığı döneminde başlamış ve başkanlıktan alındığı güne kadar sürmüştü. Kadıoğlu’nun görevden alınmasına neden olan görüntülerin 2009 yılına ait olduğu anlaşıldı. Bu dönem FETÖ kumpaslarının en yoğun olarak gerçekleştiği, Deniz Baykal tapelerinin de üretildiği döneme rastlıyor. Bu nedenle Necmi Kadıoğlu’nu istifaya götüren videoların FETÖ tarafından kaydedilmiş ve AKP’yi yıpratmak için medyaya servis edilmiş olma ihtimali oldukça yüksek.

Öte yandan Kadıoğlu’nun söz konusu görüntülerin silinmesi için 2 milyon TL ücret verdiği de video hakkında konuşulan iddialar arasında.

Kadıoğlu’nu istifaya götüren sürecin ‘parti içi bir dost sohbeti’ ile başladığı da konuşlan iddialar arasındaydı. Bu sohbette Erdoğan’a karşı kullandığı uslüp, konuşmaya tanık olanları harekete geçirmişti. İddialara göre Kadıoğlu, AKP’nin siyasi başarısında kendisinin rolünün çok kilit olduğunu dile getiren cümleler kurmuş, kendisi olmasaydı, Erdoğan’ın asla bu başarıyı yakalayamayacağını söylemişti.

Kadıoğlu’ndan açıklama

Söz konusu görüntüler için açıklama yapan Necmi Kadıoğlu, görüntülerin ‘maddi menfaat temin etmek için’ elde edilen görüntüler olduğunu ve pişman olduklarını belirtti.

801 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104