Fatih Altaylı: Türklerin HDP’ye verdiği oylar haram olsun

admin | 08 Temmuz 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

HDP eşbaşkanlarının, TBMM’nin yeni dönem açılışına, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra geldiklerini belirten Altaylı, “Bunca insan size niye oy verdi biliyor musunuz? O dilinizden düşürmediğiniz “Özgürlüğe” sahip olmanız için. Hiç ders almayacaksınız” ifadelerini kullandı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, HDP eşbaşkanlarının TBMM’nin yeni dönem açılışına ‘biraz’ geç geldiklerini belirterek, “İstiklal Marşı okunup bittikten sonra. Bu ülkenin en tartışmasız değerlerinden biri olan İstiklal Marşı’nı okumak ağırlarına gitmiş olmalı. Terbiyesizler…” dedi.

Altaylı, ‘Ayıplar olsun’ başlıklı bugünkü yazısında, HDP yönetimine şöyle seslendi:

“Bu seçimde yüzde 11 oy aldınız. Bu millet Türküyle, Kürdüyle sizi parlamentoya soktu. Milyonlarca bu ülke vatandaşı Türk size oy verdi. İstanbul’un en az Kürt nüfusa sahip ilçelerinde 2. Parti yaptı sizi o Türkler. Parlamentoda 3. Büyük gruba sahip parti oldunuz bu sayede.

Bunca insan size niye oy verdi biliyor musunuz? O dilinizden düşürmediğiniz “Özgürlüğe” sahip olmanız için.

Parlamento çatısı altında güçlü olursanız belki PKK’nın vesayetinden kurtulur, bu ülke için, bu millet için doğru düzgün siyaset yaparsınız diye oy verdi milyonlar size.

Belki terör örgütünün önünde eğilmekten kurtulur da, gerçekten barışa, bu ülkenin insanlarının huzuruna, birleşmesine hizmet edersiniz diye.

İnsan olasınız diye, doğru düzgün siyaset yapabilesiniz diye o oylar partinize verildi, dağdaki üç beş “Terör Taşeronunun” önünde eğilmekten vazgeçersiniz diye…

‘HİÇ DERS ALMAYACAKSINIZ DEĞİL Mİ?’

Ama siz ne yaptınız! Daha ilk günden saygısızlıkla ve sevgisizlikle başladınız işe. Hiç ders almayacaksınız değil mi! Hiç aklınızı başınıza toplamayacaksınız! Vicdanınızı insanlığa değil de, teröre köle etmekten caymayacaksınız… Yazıklar osun size… Ayıplar olsun size… Haram olsun o oylar size!

AHMET ŞIK’A SORU

Sen Sevgili Ahmet Şık…Yıllardır bir özgürlük mücadelesi içindesin. Arkanda da kalabalık bir kitle var.

Vatanseverliğinden kuşku duymayan olmayan o kalabalığa bir borcun var şimdi senin: “Mensubu olduğun partinin bu tavrı karşısında ne diyeceksin sevgili Ahmet Şık.” Sana çok yakışan isyankar tavrını eş genel başkanlarına karşı da gösterecek misin!”

440 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104