Fatih, İstanbul’un yeni başkanını yönetime tarikat bulaştırdığı için yaktırırdı!

admin | 02 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar bugünkü yazısında İstanbul’un yeni başkanı Mevlüt Uysal’ın İskender Paşa Cematine mensup oluşunu konu almış.

Önkibar yazısında “Fatih Sultan Mehmet, tarikat ve cemaatlerin yönetime sızmasını önlemek için Hurufi tarikatı ya da cemaatına mensup devlete sızan binlerce müridi açtırdığı çukurda canlı-canlı yaktırmıştı” diye yazmış.

İşte o yazının konuyla ilgili bölümü:

Fatih İstanbul’un yeni başkanını yaktırır mıydı?

Adı: Mevlüt Uysal.

İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı.

İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı halen İstanbul milletvekili olan araştırmacı gazeteci Barış Yarkadaş’a göre tarikatçı ve İskender Paşa Cematine mensupmuş.

Eğer bu iddia doğru ise İstanbul’a ilk defa tarikatçı bir başkan, üstelik atamayla Belediye Başkanı oluyor.

Peki İstanbul’u fetheden Fatih yaşasa böyle bir isme onay verir miydi?

Asla vermezdi. Çünkü Sultan II.Mehmet tarikat ve cemaatlerin yönetime sızmasını devlet adına kanser misali görür ve onlarla kıyasıya mücadele ederdi, ki hatırlayın Hurufi tarikatı ya da cemaatına mensup devlete sızan binlerce müridi açtırdığı çukurda canlı-canlı yaktırmıştı.

Haşa Mevlut Uysal yakılsın diyor değilim. Söylemek istediğim AKP’nin asla Fatih’in yolunda ve izinde olmadığı ve olamayacağıdır.

463 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104