Fenerbahçe, Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir üniversite kuruyor

admin | 29 Ekim 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Aziz Yıldırım “Üniversite sıfırdan yapıldığı için her türlü katkıyı yapmamız lazım. Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir üniversite kurup yaşatmak için katkılarınızı bekliyoruz” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde, Kurul Başkanı Vefa Küçük yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Aziz Yıldırım, Yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

VEFA KÜÇÜK: “KUMPASIN BİR NEDENİ DE FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ’YDİ”

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluşuna kadar geçirilen mücadeleyi ve üniversitenin geldiği son durumu özetleyen Küçük, “Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yılını idrak edeceğiz. Cumhuriyet çok büyük mücadelelerle kuruldu. İnşallah bizler de bizden sonra gelenler de bu Cumhuriyeti yürüteceğiz” dedi. Atatürk devrimlerinden bahseden Vefa Küçük, üniversitenin kurulması için Fenerbahçe Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı’nın 2008’de kurulduğunu ve YÖK’e başvurunun yapıldığını belirterek, “YÖK’de devam ederken 3 Temmuz kumpasını yaşadık. Biz bu kumpasla karşılaşan camia olarak büyüklüğümüzden dolayı bunlar bize el attı dedik. Biz bu malum hain örgütün eğitimden sağladığı kaynağı karşı üniversite projesini ortaya attık. Bu çete kendilerine bizi o yönüyle de de rakip görerek bize o malum kumpası kurdu diye düşünüyoruz. Yani kumpasın nedenlerinden biri de bu üniversite diye düşünüyoruz. Yara aldık ve üniversitenin kurulması gecikti ve nihayetindi. 24 Kasım 2016’da kuruluşumuz resmileşti” diye konuştu.

SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN IŞIKLAR’A TEŞEKKÜR

Silivri Belediyesi ve Başkanı Özcan Işıklar’ın belediyenin sahip olduğu 7 parseli 30 yıllığına üniversiteye intifa hakkı tanıdığını belirten Vefa Küçük kendisine ve belediyeye teşekkür etti. Küçük, “Bu katkılar olmasaydı kuramazdık. Üniversitenin ilk can suyunu Silivri Belediyesi tanıdı, kendisine teşekkür ediyoruz. Ayrıca 84 bin metrekare arazi bize 30 yıllığına tahsise ettiler. Bunun için de teşekkür ediyoruz. İnşallah 2018-19 öğretim yılında 100-150 kişilik kapasiteyle eğitime başlayacağız. 5 yıl içinde 800 kişilik kapasiteye ulaşacağız. Ondan sonra da kapasiteyi artıracağız. Bize bu desteği veren belediye başkanına, meclis üyelerine ve belediye yetkilerine ve Silivri halkına teşekkür ediyorum” dedi.

“FENERBAHÇE’NİN SİLİVRİ’DE BULUNMASI BİZİM İÇİN ONUR”

Kürsüden bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı CHP’li Özcan Işıklar, “Bu projede emeği geçenlere Başkanımız Aziz Yıldırım ve Silivri halkı adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçe çok önemli ve Cumhuriyet değerlerini savunan bir marka. Böyle bir markanın Silivri’de bir bilim merkezi olarak bulunuyor olması büyük bir onur bizim için” dedi.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ İÇİN İLK BAĞIŞI VEFA KÜÇÜK YAPTI

Toplantıda daha sonra Fenerbahçe Üniversitesi Silivri yerleşkesiyle ilgili bir barkovizyon gösterisi yapıldı. Sözlerine devam eden ve üniversiteyle ilgili bilgiler veren Vefa Küçük, üniversitenin binaları ve ilk işletmesi için bağışlara ihtiyaç olduğunu belirterek ilk bağışı da kendisinin kızı ve oğlu adına bağışta bulunacağını söyledi ve büyük alkış aldı.

“CUMHURİYET DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Mosturoğlu, “Cumhuriyetin ilanının 94 yılını idrak etmenin hazzını yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve var olması adına canlarını veren şehitlerimizi anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet bize onlardan bize miras kalmıştır. Bağımsızlığımızın ve birliğimizin simgesidir, onu korumak vazifemizdir. Karanlıklar içinde güneş gibi doğan Mustafa Kemal liderlik yapmışı ve onun önderliğinde millete bu topraklara üzerinde sonsuza kadar yaşayacak bu Cumhuriyeti kurmuştur. Bugün de o günlere benzer günler yaşıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimi olmuştur. Bugün de o günlerde olduğu gibi mücadelemizi yapıyoruz. Yıkılmayan son kale Fenerbahçe her zaman Cumhuriyet’in yanında olacak ve Atatürk’ün gösterdiği çizgide Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaktır” diye konuştu.

“EN BÜYÜK BEKLENTİMİZ BERAAT KARARLARININ ONANMASI”

Yargıtay’da bekleyen davada dosyanın eksikliklerin giderilerek yerel mahkemece yeniden Yargıtay Başkanlığı’na gönderildiğini belirten Mosturoğlu, “En büyük beklentimiz beraat kararlarının onanmasıdır. Şike kumpasında bizleri yargılayan hakim Yunanistan’a kaçarken yakalanmıştır. Bu bizim için şaşırtıcı değildir. Bizim için şaşırtıcı olan bizim için kaçacak diyenlerin hiçbir şey olmamış gibi hala TV ve gazetelerde konuşuyor yazıyor olmalarıdır” şeklinde konuştu.

“BAŞKANIMIZ DA 4 DERSLİĞE BAĞIŞTA BULUNACAK”

1 Milyon Üye kapsamında yürütülen çalışmalarda Edirne’de inşaata başlandığını Sakarya, Antalya ve Kayseri’de çalışmaların sürdüğünü belirten Mosturoğlu, Fenerbahçe Üniversitesi çalışmalarına da kısaca değinerek, “Tıpkı stadımı yaptığımızı gibi üniversitemiz de tuğla tuğla yapılıp Fenerbahçe’ye armağan edilecektir. İlk bağışı yapan Sayın Vefa Küçük’e teşekkürler. Başkanımız da 4 dersliğe bağışta bulunacaktır” dedi.

607 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104