Fesli’nin Sabetaycı karısı, Emine Erdoğan’ın toplantısında baş tacıydı

admin | 23 Haziran 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Emine Erdoğan yakın arkadaşlarıyla buluştu, Emine Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Star yazarı Sibel Eraslan, bugünkü köşesinde bu etkinliği ele alan bir yazı yazdı…

izmir escort

Buluşmaya “Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat” diyen tescilli Atatürk düşmanı Fesli Kadir’in Sabetaycı karısı Aynur Mısıroğlu da katıldı.

İşte Sibel Eraslan yazısının en önemli bölümü:

“Şule Yüksel’in edebiyatı ve gazeteciliği, Ayşe Hümeyra Ökten’in hekimliği, Aynur Mısıroğlu’nun hukukçuluğu, Sebahat Çamlı’nın herkese açık sofrası, Nermin Erbakan’ın nezehati, Fevziye Nuroğlu’nun eğitimde açtığı kutlu yol, ufuk açan birer yıldız haritası gibi gözlerimizin önünden geçti Emine Erdoğan Hanımefendi konuşurken… Geçen yıl Ramazan ayında vefat eden Fevziye Nuroğlu ablamızdan rahmetle söz ederken ‘mücahidedir’ dediğinde çoğumuz göz yaşlarımızı tutamadık. Benim kalbimden bir şey koptu.”

Emine Erdoğan’ın yakın arkadaşları arasında yer alan Fesli Kadir’in karısı Aynur Mısıroğlu Sabetaycı olarak biliniyor.

İşte Fesli Kadir’in karısı Aynur Mısıroğlu’nun soy ağacı:

VASİF AYDINARSLAN

1895 SELANİK DOĞUMU, TOKAT MERKEZ SOĞUK PINAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Eşi HURİYE (AYDINARSLAN)

1900 SELANİK DOĞUMLU TOKAT MERKEZ SOĞUKPINAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Kızı AYNUR MISIROĞLU (AYDINARSLAN)

1937 İSTANBUL DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI (SEBATAY)

Eşi KADİR MISIROĞLU

1933 AKÇAABAT DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI

Kız Kardeşi ŞENGÜL (MISIROĞLU) KOLOT

AKÇAABAT DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI (SABETAY)

Kadir Mısıroğlu’nun kız kardeşi evlendikten sonra KOLOT soy ismini almıştır. Birçok kaynakta KOLOT soy isminin Sabetaylar tarafından kullanıldığı, İstanbul Üsküdar’da Sabetay mezarlığı olarak bilinen Bülbül Deresi’nde KOLOT soy isimli şahısların yattığı bilinmektedir.

Kadir Mısıroğlu’nun oğlu ABDULLAH SUNİSİ MISIROĞLU

1963 İSTANBUL DOĞUMLU AKÇAABAT DÜRBİNAR NÜFUSUNA KAYITLI

Eşi ASLI GÜNER-MISIROĞLU-BİERSTEDT

1966 ARTVİN DOĞUMLU İSTANBUL FATİH KEMALPAŞA NÜFUSUNA KAYITLI (ALMAN/HRİSTİYAN)

Kadir Mısıroğlu’nun oğlu Abdullah Sunisi ile evlenen Aslı Güner İstanbul Özel Alman lisesinden mezun olması hayli dikkat çekicidir. Abdullah Sunisi’den boşandıktan sonra Müslüman olmayan Alexander Bierstedt isimli alman ile evlenen Aslı Güner Türk vatandaşlığından çıkıp Alman vatandaşlığına geçmiştir.

Tamamını görmek için şemanın üzerine tıklayınız

kadir-misiroglu-nun-soyagaci-1b817

Şemayı büyütmek için üzerine tıklayınız

Sabetaycılık nedir?

Sabetaycılık: 17. yüzyılda İzmir ve çevresinde ortaya çıkan Sabetay Sevi’nin kurucusu olduğu, SEVİ’yi Mesih kabul eden inanç sistemidir. Günlük hayatlarında Müslüman gibi görünerek kendi inanç esaslarını gizliliği esas alarak yürütmüşlerdir.

19. yy Osmanlısında Selanik Sabetayların en önemli merkezlerinden olmuştur. Özellikle Osmanlı son dönemi ve Cumhuriyet döneminde bürokraside, askeriyede, siyasi hayatta, medyada, iş dünyasında kritik noktaları elde etmişlerdir. 1924’de Lozan Mübadelesi ile Balkanlarda yaşayan 25 bin civarında Sabetay ülkemize gelmiş, farklı bölgelere yerleştirilmiştir. Toplumda Dönme/Kripto Yahudi olarak bilinen Sabetayların halen günümüzde varlıkların sürdürdükleri ifade edilmektedir.

Kaynak: siyonistmisiroglu.wordpress.com/soy-agaci/

558 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104