Gemlik Müftülüğü: Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin

admin | 01 Ocak 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Bursa Gemlik Müftülüğü’nün dağıttığı bildiri tartışma yarattı. Broşürde hem yılbaşına yönelik hem de gayrı Müslimlere yönelik mesajlar içeren ayet ve hadise yer verildi.

Maide suresinin yer aldığı bildiride, Yahudi ve Hristiyanlarla, Müslümanların dost olmaması tavsiye ediliyor. Bildirinin üzerinde yazan sürenin Türkçe çevirisinde, “Ey iman edenler, Yahudileri ve Hristiyanları dostlar edinmeyiniz. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost ediniz (muhabbet beslerse), muhakkak o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez” ifadeleri yer alıyor. Bildirinin üstünde yer alan hadiste de yılbaşı kutlamalarına vurgu yapılarak, “Şüphesiz her kavmin (milletin) bir bayramı vardır. Bu da (Ramazan ve Kurban) bizim bayramımızdır” deniyor.

Ancak bu bildiriye kimi kesimler destek verirken kimisi de Maide suresinin Türkçe çevirisinin yanlış yapıldığını savundu. Surenin “dost edinmeyin” demediğini savunan kesimlere karşı olarak da Maide suresinin eleştirilmemesi gerektiğini dile getirenler oldu.

Recep Tayyip Erdoğan ise daha birkaç gün önce Papa’yı arayıp, onun nezdinde tüm Hristiyan aleminin Noel’ini kutlamıştı.

İşte Gemlik Müftülüğü’nün dağıttığı o bildiri:

Kaynak: Odatv

667 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104