Gülen Cemaati operasyonunda sıra generallere geldi

admin | 14 Temmuz 2016 | Gündem, Tüm Manşetler

tsk-icindeki-feto-1b635

Yeni Şafak gazetesi, TSK’daki Cemaat yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturmanın, 18 general dahil üst rütbeli personele uzanacağını iddia etti.

TSK’daki Cemaat mensuplarına yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tanık ve müşteki ifadeleriyle TSK içerisindeki yapılanmanın deşifre edildiğini iddia eden gazete, 18 general ile albay, yarbay gibi üst rütbeli askeri personele operasyon yapılacağını yazdı.

SORUŞTURMA GENİŞLEYECEK

Aralarında 2’si amiral 6 muvazzaf askerin bulunduğu 30 şüpheli hakkında Başsavcıvekili Okan Bato’nun talimatıyla başlatılan soruşturmanın genişleyeceğini belirten Yeni Şafak, “İzmir Başsavcılığı’nın soruşturacağı isimlerin arasında 18 generalin olduğu öğrenilirken, albay, yarbay gibi çok sayıda üst rütbeli askeri personelin adının dosyada ‘şüpheli’ olarak yer alacağı kaydedildi.” ifadelerini kullandı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ESKİ ADLİ MÜŞAVİRİ MUHARREM KÖSE CEMAAT’E KALKAN MI OLDU

Başsavcıvekili Okan Bato, soruşturma kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’na 75 müzekkere yazdığını, ancak Genelkurmay Başkanlığı eski Adli Müşaviri Muharrem Köse’nin, TSK içindeki Cemaatçi subaylara kalkan olduğunu iddia eden Yeni Şafak, “Kumpas davaların en kritik döneminde yıllarca Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği görevini yürüten Muharrem Köse’nin yerine atanan Albay Oğuz Akkuş’un da müzekkereleri cevapsız bıraktığı öğrenildi.” diye yazdı.

AHMET ZEKİ ÜÇOK: YAŞ’TA GEREKEN YAPILMALI

Balyoz davasında beraat eden, “askeri casusluk soruşturmasında kumpas” davasının müştekilerinden olan, emekli Albay ve Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok, Cemaat’in TSK içerisinde önemli bir yapılanmasının olduğunu hatırlatarak “Bazı kurumlar, bu örgüt mensuplarına çeşitli yaptırımlar uygulamasına rağmen, TSK, bu konuda henüz bir adım atmadı hatta tam aksine görmezden geldi. TSK’nın, bir an önce FETÖ/PDY mensuplarını mutlaka ama mutlaka TSK’nın dışına atması ve onları saf dışı bırakması gerekiyor. Komuta kademesinin, Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ), FETÖ’ye gönül verdiği somut olarak bilinen mensupları hakkında gerekli işlemleri yapmasını bekliyoruz. Yani TSK, YAŞ’ta FETÖ ile ilgili gerekeni yapmalıdır.” dedi.

Kaynak: Odatv

856 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104