Gül’ün kelepçelenmesi an meselesi; yoksa onu Erdoğan’ın yerine getirecekler!

admin | 09 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

Cumhuriyet yazarı Işık Kansu isim vermeden “dünya egemenlerinin” Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın değişmesini istediklerini yazdı

Kansu, “Gelişmeler gösteriyor ki, başımızdakileri getirenler götürmeye kararlı. Götürürken de bir başkasını getirme peşindeler” diyerek, “Dünya egemenleri Abdullah Gül’ü düşünüyorlarmış” ifadesini kullandı.

Kansu, “Süpermen” başlığıyla yayımlanan yazısında, “Gelişmeler gösteriyor ki, başımızdakileri getirenler götürmeye kararlı. Götürürken de bir başkasını getirme peşindeler. Dünya egemenleri Abdullah Gül’ü düşünüyorlarmış. Biri gidecek, öbürü gelecek, devran dönecek!” görüşünü savundu.

Eğer Erdoğan yukarıdaki haberi okursa Abdullah Gül’ün kelepçelenmesi kaçınılmazdır. Çünkü daha birkaç gün önce Can Ataklı “Korkusuz”daki köşesinde “Erdoğan’ın Abdullah Gül’ü kelepçeli görmek istediğini” yazmıştı.

İşte Can Ataklı’nın o yazısının ilgili bölümü:

“Eski Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül’ün adı son günlerde pek duyulmaya başlandı. Çeşitli kişilerle, bazı kurumların yetkilileriyle, kimi AKP’lilerle görüştüğü anlatılıyor. En son olarak da Güneydoğu’daki bazı aşiretlerin  reisleriyle toplantı yaptığı ileri sürüldü. Gül’ün bu faaliyetleri hayli zamandır biliniyor. Sarayın bu faaliyetleri izlediği de bilinmeyen gerçek değil. Tabii izleniyor olması sempatik anlamda değil.

Erdoğan’ın bu konuda çok öfkeli olduğu hatta kapalı kapılar ardında danışmanlarına “Kelepçeli görmek istediği kişiler arasında” saydığı bile söyleniyor. Ankara siyasetini iyi bilen dostlarımdan biri Gül’ün de bu durumu bildiğini belirterek “Abdullah Bey ilkeli gibi durur ama özünde hem çok cesur değildir hem de duruma göre çabuk şekillenebilir” dedi.

Erdoğan’ın hışmından çekindiği için olabildiğince “düşük profilli” olmaya çalışan Gül’ün son günlerde adının biraz daha geçmeye başlamasını aldığı “mesaja” bağlayan Ankaralı dostum “Türkiye’nin bir kaosa girmesi halinde duruma müdahale edilmesi konusunda uluslararası güçlerin şu anda aklına gelen tek isim Abdullah Gül” dedi.”

910 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104