Hasip Kaplan: Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin

admin | 10 Ocak 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset

Hasip Kaplan, “Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin” dedi. Umarız bu ırkçı sözler HDP’ye oy veren Türklerin kulağına küpe olur ve artık HDP’ye oy vermezler!

HDP’nin eski Milletvekili Hasip Kaplan, attığı ırkçı tweetle sosyal medyanın gündeminde.

Şırnak eski Milletvekili Kaplan, Twitter hesabından, “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek!” diye yazınca büyük tepki topladı. Hasip Kaplan, bu açıklamasını daha sonraki tweetlerinde de savundu.

Kaplan devamında şu ifadeleri paylaştı:

“Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..! Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde on bir oyunu alan bir partide ,Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benimde binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizini takının, yoksa çok daha ağır konuşurum”

Tweetleriyle tepki alan Kaplan’ın bu ifadeleri, HDP Eş Genel Başkan adayı olarak gösterilen Sırrı Süreyya Önder’e yönelik olması dikkat çekti. Kaplan bir takipçisine verdiği yanıtta da “Sırrı gitsin film çeksin..!” ifadelerini kullandı.

537 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104