Hazır İslam dünyası uyurken, Trump ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyor!

admin | 06 Aralık 2017 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler

ABD Kudüs kararını verdi! Trump, Büyükelçiliğin taşınacağını açıklayacak!

ABD Kudüs kentine Büyükelçiliğini taşımaya hazırlanıyor, Trump tüm uyarılara rağmen karanı verdi. ABD’nin İsrail Büyükelçiliği Tel Aviv’de bulunuyordu.

Beyaz Saray kaynaklarından edinilen bilgiye göre ABD başkanı Donald Trump’ın, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyıp, Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması talimatını verdiği ve bunu açıklayacağı öğrenildi.

KUDÜS BAŞKENT OLARAK TANINIYOR!

ABD Başkanı Trump, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Ürdün Kralı II. Abdullah ile önceki gün yaptığı telefon görüşmelerinde, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma niyetini bildirmişti.

DEVLETLER UYARMIŞTI

Görüşmede Abbas’ın, Trump’ı bu yönde atacağı bir adımın barış sürecine zarar vereceği, bölgesel ve evrensel güvenliği ve istikrarı tehlikeye atacağı yönünde uyardığı belirtilmişti.

Trump’ın girişimine başta Almanya ve Fransa olmak üzere birçok Avrupa Birliği ülkesi de uyarılarda bulunmuştu. En son İsveç, bu adımın yanlış olduğunu deklare etmişti.

270 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.


Warning: include(/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104

Warning: include(): Failed opening '/home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/habersom/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/single.php on line 104